bmw


.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-08-04

Koronawirus w wielickim klasztorzeDziś po południu Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki poinformowało, że u jednego z ojców test na koronawirusa dał wynik pozytywny.


Jeden z ojców wielickiego klasztoru przebywa w szpitalu, potwierdzono u niego chorobę COVID-19 wywołaną wirusem SARS-CoV-2. Czterech współbraci jest objętych kwarantanną - mieszkają w odosobnionej części klasztoru, zaś pozostali, którzy pełnią posługę w kościele, mieszkają w Liceum Franciszkanskim z oddzielnym wejściem, kuchnią i refektarzem i nie mają kontaktu ze współbraćmi objętymi kwarantanną – czytamy w opublikowanym komunikacie.

Kościół został poddany dezynfekcji. Jeśli ktoś miał bezpośredni kontakt z o. Arturem powinien zgłosić się do wielickiego sanepidu. Msze święte i nabożeństwa będą sprawowane przez tych kapłanów, którzy byli w ostatnim czasie na urlopie i nie mieli styczności z pozostałymi przebywającymi do tej pory w klasztorze. Przed wejściem do świątyni wierni powinni założyć maski i zdezynfekować dłonie.   

Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU