.


leroy merlin

festiwal

kabaret

Opublikowano: 2020-06-05

Kradł katalizatory z samochodów zaparkowanych w Wieliczce. 24-latek zatrzymany przez wielickich policjantów.28 maja br. został zatrzymany 24 -letni mieszkaniec Wieliczki, który od marca do maja br. ukradł z pojazdów zaparkowanych na terenie miasta 5 katalizatorów o łącznej wartości 13 tys. złotych.


Przestępstw tych dokonywał przy użyciu podnośnika oraz piły szablastej. W jednym przypadku, mężczyźnie nie udało się popełnić przestępstwa, gdyż zauważył, że w pobliżu miejsca kradzieży znajdują się kamery, które skutecznie go odstraszyły.

Ustalono, że ukradzione katalizatory upłynniane były w punktach skupu złomu, a ich ceny wahały się od 160 zł do ponad 3 tys. zł. 24 -latek usłyszał 5 zarzutów kradzieży a także 1 zarzut usiłowania kradzieży. Przestępstwo to jest zagrożone kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy ustalili także, iż przy sprzedaży skradzionych części, pomagał mu 35- letni znajomy , któremu postawiono 3 zarzuty nieumyślnego paserstwa, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka

W kwietniu br. informowaliśmy o podobnej sprawie, na ul. Krakowskiej w Wieliczce, dwaj mężczyźni zostali zatrzymani gdy wycinali z samochodu katalizator. Więcej o tym można przeczytać na naszej stronie w tym miejscu.


Kradł katalizatory z samochodów zaparkowanych w Wieliczce. 24-latek zatrzymany przez wielickich policjantów. - zobacz zdjęcia   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki