.
Opublikowano: 2011-10-26

Kradli kable TP S.A. - mieszkańcy nie mieli internetu i telefonu


Od kilku miesięcy na terenie Woli Batorskiej i Zabierzowa Bocheńskiego dochodziło do kradzieży elementów napowietrznych linii telekomunikacyjnych, w wyniku których powstawały szkody w mieniu należącym do TP S.A.

Następowały okresowe braki w dostępie do internetu czy połączeń telefonicznych dla części abonentów mieszkających w tychże miejscowościach. Policjanci Komisariatu Policji w Niepołomicach prowadzili, przy udziale funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Straży Ochrony Kolei, a także Straży Leśnej, intensywne czynności mające doprowadzić do zatrzymania sprawców tych jakże uciążliwych przede wszystkim dla mieszkańców przestępstw. Efektem podjętych działań było zatrzymanie trzech mężczyzn w wieku 20-23 lata będących mieszkańcami Woli Batorskiej i Niepołomic, którym udowodniono dokonanie 12 kradzieży kabla stanowiącego części napowietrznych linii telefonicznych w Woli Batorskiej i Zabierzowie Bocheńskim. Ponadto w trakcie kolejnych czynności w sprawie odzyskano część skradzionego mienia, a także zabezpieczono narzędzia używane podczas kradzieży. Postępowanie w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Niepołomicach.Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów