.
Opublikowano: 2011-10-26

Kradli kable TP S.A. - mieszkańcy nie mieli internetu i telefonu


Od kilku miesięcy na terenie Woli Batorskiej i Zabierzowa Bocheńskiego dochodziło do kradzieży elementów napowietrznych linii telekomunikacyjnych, w wyniku których powstawały szkody w mieniu należącym do TP S.A.

Następowały okresowe braki w dostępie do internetu czy połączeń telefonicznych dla części abonentów mieszkających w tychże miejscowościach. Policjanci Komisariatu Policji w Niepołomicach prowadzili, przy udziale funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Straży Ochrony Kolei, a także Straży Leśnej, intensywne czynności mające doprowadzić do zatrzymania sprawców tych jakże uciążliwych przede wszystkim dla mieszkańców przestępstw. Efektem podjętych działań było zatrzymanie trzech mężczyzn w wieku 20-23 lata będących mieszkańcami Woli Batorskiej i Niepołomic, którym udowodniono dokonanie 12 kradzieży kabla stanowiącego części napowietrznych linii telefonicznych w Woli Batorskiej i Zabierzowie Bocheńskim. Ponadto w trakcie kolejnych czynności w sprawie odzyskano część skradzionego mienia, a także zabezpieczono narzędzia używane podczas kradzieży. Postępowanie w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Niepołomicach.Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych