. carrefour

cotton
Opublikowano: 2017-10-22

Kryminalna afera w XVI-wiecznej Wieliczce16 listopada 2017 roku Miasto i Gmina Wieliczka oraz wielicka biblioteka zapraszają na spotkanie autorskie z Mariuszem Wollnym, autorem książki Kacper Ryx. Zapętleni – kryminalnej afery w XVI-wiecznej Wieliczce.


Mariusz Wollny, jak stoi na stronie www.kacperryx.pl „Ślązak z pochodzenia, krakus z wyboru”,jest autorem m. in. bestsellerowej serii o przygodach XVI-wiecznego inwestygatora królewskiego (detektywa) Kacpra Ryksa. I to właśnie Kacper Ryx jest bohaterem najnowszej powieści Zapętleni. Książka ta stanowi zwieńczenie cyklu opowiadań „Nazywam się Ryx”.

Ponadto Mariusz Wollny opublikował m.in. książki Kazimierz Wielki, Był sobie król…, Bardzo bzdurne bajdurki, Krew Inków, Tropem smoka, Jak Lolek został papieżem oraz cykl o Kacprze Turopońskim, potomku Kacpra Ryxa i jego perypetiach na tajnych misjach w XVII-wiecznej Rosji.

Zapraszamy na spotkanie: 16 listopada 2017, godz. 17:00, sala na poddaszu wielickiej biblioteki /obowiązuje rezerwacja miejsc: 12 278 30 75 wew. 25, osobiście w Dziale Literatury Pięknej / Spotkanie poprowadzi Pani Anna Piątkowska z serwisku interia.pl. W trakcie wydarzenia będzie można zakupić książki autora i zdobyć autograf.
 
PiMBP w Wieliczce
   

Spotkania podróżnicze  
Data: 23,25 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy na spotkania podróżnicze ze zdobywcami nagrody ”Kolosy 2018”! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Szkoła podstawowa w Sierczy oraz UKS Lider Siercza zapraszają na prelekcje podróżnicze.
Spotkania podróżnicze
V Gala Sportu Wielickiego  
Data: 7 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 w CER "Solne Miasto" odbędzie się V Gala Sportu Wielickiego, którą poprowadzi Przemysław Babiarz. W programie m.in. pokazy sportowe czy wręczenie wyróżnień.
V Gala Sportu Wielickiego