. carrefour


Opublikowano: 2017-10-22

Kryminalna afera w XVI-wiecznej Wieliczce16 listopada 2017 roku Miasto i Gmina Wieliczka oraz wielicka biblioteka zapraszają na spotkanie autorskie z Mariuszem Wollnym, autorem książki Kacper Ryx. Zapętleni – kryminalnej afery w XVI-wiecznej Wieliczce.


Mariusz Wollny, jak stoi na stronie www.kacperryx.pl „Ślązak z pochodzenia, krakus z wyboru”,jest autorem m. in. bestsellerowej serii o przygodach XVI-wiecznego inwestygatora królewskiego (detektywa) Kacpra Ryksa. I to właśnie Kacper Ryx jest bohaterem najnowszej powieści Zapętleni. Książka ta stanowi zwieńczenie cyklu opowiadań „Nazywam się Ryx”.

Ponadto Mariusz Wollny opublikował m.in. książki Kazimierz Wielki, Był sobie król…, Bardzo bzdurne bajdurki, Krew Inków, Tropem smoka, Jak Lolek został papieżem oraz cykl o Kacprze Turopońskim, potomku Kacpra Ryxa i jego perypetiach na tajnych misjach w XVII-wiecznej Rosji.

Zapraszamy na spotkanie: 16 listopada 2017, godz. 17:00, sala na poddaszu wielickiej biblioteki /obowiązuje rezerwacja miejsc: 12 278 30 75 wew. 25, osobiście w Dziale Literatury Pięknej / Spotkanie poprowadzi Pani Anna Piątkowska z serwisku interia.pl. W trakcie wydarzenia będzie można zakupić książki autora i zdobyć autograf.
 
PiMBP w Wieliczce
   

IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych
9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando