.
Opublikowano: 2015-07-18

Krzysiu Baran szósty w Mistrzostwach Polski do lat 6


W dniach 4-7 czerwca 2015 r. w Suchedniowie zorganizowano Mistrzostwa Polski w szachach do lat 6. Zawodnicy zostali zakwaterowani w hotelu Paradiso. Do mistrzostw zgłosiło się 34 chłopców.

 
Grano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund i tempem gry 30 minut na zawodnika na partię. MKS MOS Wieliczka reprezentował Krzysztof Baran. Krzysiu zagrał z zawodnikami UKS Czarny Koń Olkusz, Akademia Szachowa Gliwice, Skierniewice, Przedszkole nr 159 Warszawa, MUKS Stoczek 45 Białystok, MTSz Mińsk Mazowiecki, KSz Javena Hańcza Suwałki, UKS SP 321 Warszawa -Bemowo, Elbląg. Krzysztof wygrał 6 partii a przegrał 3 partie.

Mając 6 punktów zajął 6 miejsce. Podobną ilość punktów zdobyli zawodnicy od miejsca 4 do 7. Mistrzem Polski został Wojciech Wielgus Akademia Szachowa Gliwice zdobywając 7,5 punktu. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki a najlepsi puchary i nagrody pieniężne. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom zamki dmuchane, boisko do gry w piłkę nożną, trampolinę, wóz z kulkami, wycieczkę do Starachowic do Muzeum Przyrody i Techniki, gril z dyskoteką. Dla osób towarzyszących zorganizowano turniej w szachach błyskawicznych.

Krzysiu dostał ogromne brawa od rodziców przedszkolaków w Przedszkolu Samorządowym w Koźmicach Wielkich, którego jest wychowankiem. Ponadto wiele radości sprawił rodzicom i siostrze Marysi. Warto wspomnieć, że Krzysiu na co dzień uczęszcza na zajęcia szachowe prowadzone przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce.

Elżbieta Baran

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Uroczystość Pasowania na Czytelnika  
Data: 25 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Kochani rodzice! Dział dziecięcy wielickiej biblioteki serdecznie zaprasza na uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieciaków od 0-6 lat, które zostały zapisane i otrzymały kartę biblioteczną w roku 2019.
Uroczystość Pasowania na Czytelnika