. carrefour


Opublikowano: 2019-03-20

Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski na Memoriale w WieliczceW minionym tygodniu informowaliśmy, że dzięki wsparciu spółki Orlen Oil gościem wielickiej imprezy będzie as Orlen Teamu, gwiazda rajdów cross-country oraz driftingu, Kuba Przygoński.


To jednak nie koniec atrakcji tegorocznego 3. Rajdu Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce. W tym roku gośćmi specjalnymi wielickiego Memoriału będą również Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski. Załogę tą obejrzymy podczas pokazowego startu. Mistrzów Europy z roku 1997 zobaczymy na trasie Memoriału w sławnej „Babci”, czyli Subaru Imprezie 555, w której startowali w latach dziewięćdziesiątych.

Tegoroczne zawody odbywają się w roku szczególnych rocznic, związanych z jednym z patronów Memoriału; niedawno upłynęła 15 rocznica tragicznej śmierci Janusza Kuliga, zaś 19 października przypadnie 50-lecie jego urodzin – przypomina Małgorzata Dybczyk, sekretarz zarządu Automobilklubu Krakowskiego.

Krzyszfot Hołowczyc był już gościem specjalnym wielickiego Memoriału. Podczas jubileuszowej 10 edycji tej imprezy w 2016 r., zaprezentował ponad 600-konnego rallycrosowego Forda Fiestę licznie zgromadzonej w Wieliczce publiczności. Pierwszy przejazd Hołek rozpoczął zbyt agresywnie i na nawrocie nieopodal startu uderzając w krawężnik stracił tylną felgą. Na szczęście uszkodzenie zostało szybko usunięte ku uciesze kibiców i Hołek zaprezentował pełną moc "potwora". W naszym dziale TV możecie obejrzeć wideolreację z Memoriału z 2016 roku, gdzie znajdziecie również wypowiedź Hołka na temat tej wyjątkowej, wielickiej imprezy rajdowej – kliknij.

Przypominamy, że w tym roku w związku z remontem wiaduktu kolejowego w Kokotowie nie będzie OS-ów na Brzegach. W zamian zobaczymy zmagania kierowców na zupełnie nowych trasach. Będą to dwa 8-kilometrowe, dwukrotnie pokonywane odcinki specjalne w okolicach Łapanowa, rodzinnej miejscowości Janusza Kuliga, a także w sąsiedztwie Gdowa i Raciechowic. Jak mówi Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego - Te trasy (Podolany-Łapanów i Sawa-Zręczyce) zaczerpnęliśmy z kanonu tradycyjnych oesów dawnych Rajdów Krakowskich, a także Rajdów Żubrów czy imprez amatorskich; to właśnie na tamtych drogach zdobywał rajdowe ostrogi niezapomniany Janusz Kulig.

Bez zmian pozostaje sobotni, wieczorny OS w centrum Wieliczki oraz niedzielny odcinek specjalny rozpoczynający się przed CER „Solne Miasto” z metą na ul. Daniłowicza.   

9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando
Rozmowy przy wspólnym stole...  
Data: 29 maja 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzież, dorosłych na czwarte spotkanie w cyklu: "Rozmowy przy wspólnym stole - NIE MA DZIECI, SA LUDZIE, które odbędzie się w Wielickiej Mediatece, w dniu 29 maja 2019 roku, o godzinie 10:00. W rozmowie gościnny udział wezmą dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wieliczce.
Rozmowy przy wspólnym stole...