bmw


.


leroy merlin

wse

kabaret

Opublikowano: 2020-07-27

Ku czci górniczej PatronkiZarówno legenda, jak i historia słusznie czynią z Kingi Arpadówny dobrodziejkę wielickich salin. Nic zatem dziwnego, że dobra mądra księżna jest bliska górnikom i szczególnie mocno przez nich czczona.


Święto Kingi przypada 24 lipca. Tego dnia górnicza brać zbiera się na wspólnej modlitwie w najpiękniejszej z podziemnych kaplic – w świątyni dedykowanej oczywiście Kindze.

Epidemia koronawirusa sprawiła, że tegoroczna uroczysta Msza św. musiała odbyćsię w niewielkim gronie i przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa: od maseczek po dystans społeczny. Górnicy byli mniej liczni, ale modlili się podwójnie, w imieniu górniczej braci, ale również wieliczan, którzy tym razem nie mogli wspólnie z nimi być pod ziemią.

Ku czci górniczej Patronki - zobacz zdjęcia   Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016