.
Opublikowano: 2012-07-15

Lato z Muzeum 2012


Muzeum Żup Krakowskich Wieliczkazaprasza dzieci do udziału w letnich spotkaniach, które zapewnią ciekawie spędzony czas. Uczestnicy dowiedzą się m.in. czy w Polsce wydobywano ropę naftową, co to znaczy być „Mistrzem Dobrych Manier”, jaką cenną kolekcję Muzeum otrzymało w ostatnim czasie, o czym mówią skarby znalezione w naszej Małej Ojczyźnie.

Wezmą udział w grze terenowej Quest poznając dawne i obecne szyby górnicze, doświadczą pracy górnika. Zobaczą nowe wystawy czasowe, odwiedzą bocheńską kopalnię a na koniec sprawdzą się w turnieju rycerskim. Emocje gwarantowane !


PONIEDZIAŁEK
23 i 30.07 -„Kolekcjonerzy wielcy i mali” – Zamek Żupny
Wielickie muzeum otrzymało cenny dar obrazów, który prezentowany jest na wystawie „Europejskie malarstwo XIX-XX wieku”. Jakie inne kolekcje znajdują się w muzeum, z jakich kolekcji zabytki prezentowane są na wystawach? O tym dowiedzą się uczestnicy spotkania, którzy będą też mogli opowiedzieć o własnych kolekcjach

WTOREK
24 i 31.07-„Górnicza Wieliczka” – Zamek Żupny
Zwiedzanie ekspozycji w Zamku Żupnym, połączone z grą terenową w formie Questu oraz podchodów po mieście, szlakiem dawnych i obecnych szybów górniczych.

ŚRODA
25.07 i 1.08 - „Od kopacza do górnika” – Muzeum w kopalni
Niezwykła podróż historycznymi wyrobiskami górniczymi, na III poziomie kopalni soli. Uczestnicy zajęć wędrując podziemnymi korytarzami, zapoznają się z trudami pracy górników, narzędziami wykorzystywanymi podczas codziennej pracy w kopalni oraz będą mieli możliwość przymierzenia strojów górniczych !

CZWARTEK
26.07 - Savoir vivre” – Zamek Żupny
Jeśli zasady savoir – vivre’u jakie obowiązują przy stole przyprawiają Cię o zawrót głowy – mamy rozwiązanie Twoich kłopotów! Po zajęciach w Zamku Żupnym gwarantujemy, że zostaniesz „Mistrzem Dobrych Manier”! Zajęcia odbędą się na wystawie czasowej „Piękne i użyteczne. Nakrycia stołowe epoki secesji i art déco”.

2.08 - „Z archeologią przez pradzieje Wieliczki” - Zamek Żupny
Podczas wakacyjnych zajęć, dowiemy się na czym polega praca archeologa, co ciekawego kryje w sobie Matka Ziemia, w szczególności koncentrując uwagę na skarbach naszej małej wielickiej Ojczyzny.


PIĄTEK
27.07 - „Salzberg” – Wycieczka do bocheńskiej kopalni soli (dzieci w wieku 8-11 lat)
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

3.08 -„Turniej rycerski– Wieliczka 2012” - Zamek Żupny
Podsumowanie Lata z Muzeum 2012 w formie gier i konkurencji zręcznościowych, które odbędą się na dziedzińcu zamkowym. Zwieńczeniem programu, będzie pasowanie na rycerza oraz damę dworu ! Emocje gwarantowane !

Koszt udziału: Zajęcia w Muzeum w kopalni - 4 zł, zajęcia w zamku – wstęp wolny
Rezerwacja udziału w zajęciach: Dział Edukacji i Promocji – 012 289 16 33.

Szczegóły: www.muzeum.wieliczka.pl 
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce