.
Opublikowano: 2011-08-29

Łatwiej przez skrzyżowanie w centrum miasta


Już w miniony weekend kierowcy poruszający się przez centrum Wieliczki mogą jeździć nieco łatwiej. Zniknęła bowiem tymczasowa sygnalizacja świetlna, która wyznaczała ruch wahadłowy na remontowanym od kilku miesięcy skrzyżowaniu ulic Powstania Warszawskiego z Goliana i Sikorskiego.

Na remontowanym odcinku ulicy Powstania Warszawskiego wylano już nowy asfalt i kierowcy w obu kierunkach mogą przez to skrzyżowania przejeżdżać wyjątkowo płynnie gdyż właściwa sygnalizacja świetlna jeszcze nie działa, a to za sprawą nadal zamkniętych wjazdów w ulicę Galiana oraz Sikorskiego. Jakiś czas temu pisaliśmy o możliwości budowy ronda w tym miejscu, kiedy to prace na tym skrzyżowaniu wciąż byłyby w trakcie, ponieważ mało sensowne wydawałoby się zrywanie po raz kolejny nowo położonego asfaltu pod budowę ronda. Jednak nowy asfalt został położony czy to oznacza definitywny koniec planów dotyczących powstania ronda na tym wyjątkowo ruchliwym, wielickim skrzyżowaniu? Czas pokaże...

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek