.
Opublikowano: 2011-08-29

Łatwiej przez skrzyżowanie w centrum miasta


Już w miniony weekend kierowcy poruszający się przez centrum Wieliczki mogą jeździć nieco łatwiej. Zniknęła bowiem tymczasowa sygnalizacja świetlna, która wyznaczała ruch wahadłowy na remontowanym od kilku miesięcy skrzyżowaniu ulic Powstania Warszawskiego z Goliana i Sikorskiego.

Na remontowanym odcinku ulicy Powstania Warszawskiego wylano już nowy asfalt i kierowcy w obu kierunkach mogą przez to skrzyżowania przejeżdżać wyjątkowo płynnie gdyż właściwa sygnalizacja świetlna jeszcze nie działa, a to za sprawą nadal zamkniętych wjazdów w ulicę Galiana oraz Sikorskiego. Jakiś czas temu pisaliśmy o możliwości budowy ronda w tym miejscu, kiedy to prace na tym skrzyżowaniu wciąż byłyby w trakcie, ponieważ mało sensowne wydawałoby się zrywanie po raz kolejny nowo położonego asfaltu pod budowę ronda. Jednak nowy asfalt został położony czy to oznacza definitywny koniec planów dotyczących powstania ronda na tym wyjątkowo ruchliwym, wielickim skrzyżowaniu? Czas pokaże...

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych