.


kabaret

Opublikowano: 2019-06-12

Legenda karate w Wieliczce - 10 lat Wielickiego Klubu Karate KyokushinkaiWielicki Klub Karate Kyokushinkai został założony w 2009 roku, a więc w roku bieżącym obchodzi jubileusz 10. Lat. Z tej okazji zarząd klubu postanowił uczcić to radosne święto poprzez organizację wielu interesujących wydarzeń: seminarium szkoleniowego dla pełnoletnich klubowiczów i sympatyków w kompleksie Grand Chotowa Hotel*** SPA & Resort, dwóch zgrupowań dla młodzieży w Porębie koło Myślenic w ośrodku Pod Kamiennikiem, pokazu karate podczas Wielickiej Gali Sportu, Międzynarodowego Turnieju o Puchar Solny na hali Solne Miasto w Wieliczce w Wieliczce oraz unikalnego zestawu dziesięciu treningów na 10. lat WKKK.


W sezonie 2018-2019 od września do czerwca co miesiąc odbywały się specjalne jubileuszowe treningi w głównym dojo WKKK na ul. Karola Demczuka 1 (Sala TS Wieliczanka Wieliczka). Zajęcia te prowadzili zaprzyjaźnieni mistrzowie sztuk walki z całej Polski. Cykl ten rozpoczął wrześniowy trening poprowadzony przez shihan Bogdana Świątkowskiego 5.DAN (Kyokushin KWF) z Krakowa następnie w październiku sensei Lucjan Chmielarz oraz Jacek Jaworski 1.DAN (JUDO) także z miasta królów, listopad przypadł shihanowi Januszowi Piórkowskiemu 5.DAN (Kyokushin KWF) z Jastrzębia-Zdroju, grudzień sensei Sławomir Rudawski 4.DAN z Olkusza (Kyokushin KWF), styczeń sensei Arkadiusz Sukiennik 4.DAN z Limanowej (Kyokushin KWF), luty sensei Andrzej Kaganek 3.DAN ze Skawiny (Kyokushin KWF), marzec sensei Paweł Papoń 2.DAN z Tarnowa Opolskiego (Shinkyokushin), kwiecień sensei Seweryn Sajmon Kozieł 2.DAN z Jastrzębia-Zdroju (Kyokushin KWF), maj sensei Michał Werner 3.DAN z Krakowa (Kyokushin KWF) natomiast czerwcowy ostatni 10. Jubileuszowy trening został przeprowadzony przez legendę światowego karate shihana Andrzeja Drewniaka 9.DAN. Warto nadmienić, iż shihan Drewniak jest jedynym Polakiem, który był uczniem osobistym wielkiego japońskiego mistrza sosai Masutatsu Oyama 10.DAN, spędził w Japoni 15 miesięcy ciężko trenując, niedojadając oraz przesypiając noce na podłodze dojo, czyli Sali treningowej w Tokio. Rezultatem tych wyrzeczeń było to, iż jako pierwszy Polak otrzymał w 1993 roku od samego mistrza Oyama tytuł shihan (posiadacz 5. DAN lub więcej). Z wielkich zasług dla karate naszego gościa trzeba przytoczyć, iż był współzałożycielem oraz długoletnim wiceprezesem Polskiego Związku Karate, Europejskiej Organizacji Kyokushinkai oraz pełni funkcję Sekretarza Generalnego Światowej Federacji Kyokushin posiadając 2 najwyższy stopień w tej organizacji.

10. Trening przeprowadzony przez shihana Andrzeja Drewniaka cieszył się tak dużą popularnością (prawie 50 karateka), iż ledwo zmieściliśmy się na prawie 150-metrowej sali TS Wieliczanka. Instruktor przeprowadził krótką rozgrzewkę następnie serię męczących i wymagających dużej koordynacji kombinacji technik ręcznych i nożnych. Następnie przeplatając ciężkie ćwiczenia serią humorystycznych anegdot z własnego życia shihan przeszedł do treningu pod kątem walki w parach. Trening zakończył się serią ćwiczeń rozciągających oraz motywującą mową naszego gościa na temat sensu drogi karate. Po seminarium prezes WKKK sensei Krzysztof R. Kopciowski 2.DAN podziękował gościowi za podzielenie się wiedzą i wspólne świętowanie klubowego jubileuszu wręczając przygotowany przez pracownie ArcyDzielnia ręcznie wykonany zestaw do sushi dla dwóch osób. Ostatnim punktem programu była sesja zdjęciowa, gdyż każdy z uczestników marzył o osobistej fotografii z żywą legendą karate. W celu podsumowania wydarzenia zarząd WKKK, prezes Małopolskiego OZK shihan Robert Kopciowski oraz shihan Andrzej Drewniak udali się na uroczystą kolację do wielickiego hotelu Lenart Hotel ****.

Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie i zapraszamy na dalsze wydarzenia oraz wspólny trening do Wielickiego KKK. Zapisy do wszelkich grup wiekowych (od 6 do 106 lat) trwają cały rok !

Krzysztof R. Kopciowski II DAN
WKKK

 

Legenda karate w Wieliczce - 10 lat Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai - zobacz zdjęcia   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki