.
wse

wse


Opublikowano: 2019-06-27

Letnie koncerty górniczej orkiestryReprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.


Mówiąc krótko, będzie czego posłuchać! Artyści przygotowali bogaty i różnorodny repertuar, w którym obok utworów marszowych znajdzie się również muzyka filmowa oraz rozrywkowa. Koncerty w Parku Kingi zaplanowano na 6, 13, 20 i 27 lipca oraz 3, 10, 17, 24 i 31 sierpnia.

Występy „pod chmurką” orkiestra praktykuje od XIX wieku. Muzycy salinarni grywali w wielickich parkach, a także na plantach, umilając czas wieliczanom, turystom i kuracjuszom. Plenerowe koncerty były dużą atrakcją, podkreślały górniczo-uzdrowiskowy charakter Wieliczki. W ostatnich latach orkiestra powróciła do dawnego zwyczaju i zaprasza na wakacyjne spotkania z muzyką - na świeżym powietrzu, koniecznie wśród zieleni.


Letnie koncerty górniczej orkiestry - zobacz zdjęcia   Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów