.
wse


Opublikowano: 2017-03-10

LITERACKIE WIDNOKRĘGI ze Szczepanem TwardochemJeden z najpoczytniejszych autorów młodego pokolenia polskich pisarzy – Szczepan Twardoch – będzie gościem marcowej odsłony cyklu LITERACKIE WIDNOKRĘGI. Autor bestsellerowego „Dracha”, „Morfiny”, „Wiecznego Grunwaldu” czy „Króla” – najnowszej powieści.


Jego teksty ukazały się w najważniejszych polskich czasopismach: „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce” i wielu innych. Ceniony nie tylko w Polsce. Jego książki otrzymały liczne wyróżnienia i nominacje do najbardziej prestiżowych nagród literackich w kraju, ale też i zagranicą: jest laureatem Nagrody im. Kościelskich, niemieckiej nagrody literackiej Brücke Berlin, nagrody czytelników Nike oraz Paszportu „Polityki”. Zapraszamy na spotkanie, które poprowadzi Jarosław Czechowicz 30 marca o godzinie 18:00 do Centrum Kultury i Turystyki. Przypominamy również, że obowiązuje „bilet wstępu”, którym jest przygotowane do pisarza pytanie. Zapraszamy.

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/
   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek