.
Opublikowano: 2012-03-05

LOTOS - Subaru Poland Rally Team w wielickim Memoriale


W drugi weekend marca w Wieliczce zostanie rozegrany Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Szósta edycja imprezy, upamiętniającej dwóch mistrzów kierownicy, zaskoczy kilkoma nowościami. Największą z nich będzie podzielenie rywalizacji na dwa etapy.

W sobotę, 10 marca, zawodnicy wystartują do wieczornego prologu, by w niedzielny poranek zmierzyć się z dwoma przejazdami miejskiego odcinka. Podobnie jak w ubiegłych latach, trasa zostanie wytyczona ulicami Wieliczki, nieopodal zabytkowej kopalni soli, wpisanej na listę światowego dziedzictwa Unesco.

- Memoriał daje nam szansę pokazania, że pamiętamy o wielkich kierowcach, którzy zrobili tyle dla polskiego sportu samochodowego. Zespół L-SPRT obowiązkowo stanie więc na starcie imprezy, upamiętniającej tych dwóch mistrzów. Wystąpimy naszym STI, które na pewno będzie bardzo widowiskowo przemierzać trasę tegorocznego Memoriału. Dziękujemy naszym Partnerom: Subaru Import Polska, LOTOS Oil z marką olejów LOTOS Quazar, LOTOS Paliwa z marką paliw LOTOS Dynamic, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Mega Service Recycling, Geberit, SJS oraz Sony VAIO - powiedział Wojtek Chuchała.

- Wielicki Memoriał to bez wątpienia wspaniała impreza, zorganizowana ku czci dwóch wielkich mistrzów. Cieszymy się, że jako młodzi zawodnicy także możemy uczcić ich pamięć. Atmosfera w Wieliczce co roku zdecydowanie dopisuje, a trasa, choć krótka, wymaga dużo uwagi. Tym razem czeka nas kilka nowości, ponieważ zmagania podzielono na dwie części. Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie jeszcze ciekawiej, a kibiców czeka świetne widowisko - uzupełnił Kamil Heller.Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów