.
Opublikowano: 2011-05-04

Majowy weekend 2011 na wielickich drogach


Miniony długi weekend był bardzo pracowity dla wielickich policjantów. W dniach 29.04 – 3.05.2011r. policja odnotowała aż 16 kolizji oraz 3 wypadki drogowe. Rannych zostało siedem osób. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek /29.04.10r./ ok. godz. 14:00 w miejscowości Siercza. Kierująca fiatem panda podczas skręcania, zajechała drogę kierującej fiatem punto, który uderzył w zaparkowanego forda, a następnie uderzył w pieszego. Pieszy z lekkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W dniu 1-go maja w Staniątkach około godz. 4:00, kierujący oplem nie zachował należytej ostrożności i zjechał do rowu. W wyniku zdarzenia ranny został kierujący oplem oraz dwoje pasażerów. Zostali natychmiast zabrani do szpitala. Kierujący był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Do kolejnego wypadku doszło wczoraj /03.05.11r./ ok. godz. 20:45 w Wieliczce na ul. Krakowskiej. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, kierujący oplem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu citroenem. Kierujący citroenem oraz dwoje pasażerów opla z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Podczas majowego weekendu doszło do 16 kolizji drogowych. Najwięcej, aż 6, policja odnotowała w piątek 29.04.br. W kolejnym dniu były trzy kolizje, a w niedzielę i wtorek po dwie. W poniedziałek doszło do trzech kolizji. Najczęściej kolizje miały miejsce w Wieliczce, Targowisku, Niepołomicach, Staniątkach, Sułkowie, Szczygłowie, Zakrzowie, Małej Wsi, Kłaju, Przebieczanach, Gdowie.

Policjanci podczas kontroli drogowych ujawnili aż ośmiu kierujących, którzy usiedli za kierownicą po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Wczoraj /03.05.11r./ o godz. 6:35 w Wieliczce na ul. Dobczyckiej kierujący nissanem stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Jak wykazały badania , kierujący miał 1,09 promila alkoholu. Nieco mniej, prawie jeden promil alkoholu w organizmie miał kierujący seatem w piątek /29.04.11r./ w Zręczycach. Policja odnotowała kilku rowerzystów na podwójnym gazie m.in. w Grabówkach, Zabierzowie Bocheńskim, Woli Batorskiej oraz w Niepołomicach. Rekordzista miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W działaniach Majowy Weekend 2011 uczestniczyło 106 policjantów. Warto nadmienić, iż podczas ubiegłorocznego długiego weekendu majowego wielicka policja odnotowała 12 kolizji oraz 4 wypadki drogowe. Rannych było osiem osób.Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce