. carrefour


Opublikowano: 2019-06-07

MAŁY MUNDIAL - VI Gminny Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków - podsumowanie„Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Ten cytat Janusza Korczaka najlepiej oddaje to, co działo się 7 czerwca br. w Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce.


Tego dnia odbył się VI Gminny Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków „Mały Mundial”. Zawody piłkarskie dla najmłodszych zostały zorganizowane przez Akademię Piłkarską Wieliczka (Piotr Klimczyk, Karol Nędza) oraz Przedszkole Samorządowe nr 3 w Wieliczce (Magdalena Zawiślan) i Przedszkole Samorządowe nr 4 w Wieliczce (Beata Szewczyk). Patronat honorowy nad imprezą objęli Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka: Artur Kozioł oraz Prezes „Solnego Miasta” Łukasz Sadkiewicz. Patronami medialnym byli: portal informacyjny wieliczkacity.pl, wydawnictwo „Bliżej Przedszkola” oraz gazety „Panorama Wieliczki i Powiatu” oraz „Puls Wieliczki”. Celem turnieju było promowanie aktywności fizycznej, popularyzacja sportu oraz integracja placówek przedszkolnych. Do zmagań futbolowych stanęły następujące drużyny:

• „Jedyneczka” z Przedszkola Samorządowego nr 1;
• „Fifa Dwójka” z Przedszkola Samorządowego nr 2;
• „Czerwone Tygrysy” z Przedszkola Samorządowego nr 3;
• „Wielickie Lwy” z Przedszkola Samorządowego nr 4;
• „Pantery” z Przedszkola Samorządowego nr 5;
• „Koźmiczaki” z Przedszkola Samorządowego w Koźmicach Wielkich;
• „Petardy” z Przedszkola Samorządowego w Stumianach;
• „Orły Śledziejowice” z Przedszkola Samorządowego w Śledziejowicach;
• „Błyskawica Gorzków” z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Gorzkowie;
• „Real Mietniów” z Przedszkola Samorządowego w Mietniowie;
• „Pawliki” ze Szkoły Podstawowej w Mietniowie – filia Pawlikowice.
• „FC Iskra” z Przedszkola Sióstr Urszulanek w Sierczy.

Mecze rozgrywane były w czterech grupach. Do półfinałów awansowali zwycięzcy grup. Wygrani walczyli o finał, pokonani o trzecie miejsce. Mali piłkarze w liczbie 4 zawodników grali na boiskach o wymiarach ok. 15x30 m strzelając do małych bramek. Podczas trwania Małego Mundialu prowadzony był konkurs klubów kibica. Jury powołane przez organizatorów oceniało występy artystyczne cheerleaderek pomiędzy meczami, transparenty, stroje, okrzyki. Przed rozpoczęciem turnieju uczestnicy odśpiewali hymn „Piłka nożna to jest gra”, do którego muzykę i słowa napisała Elżbieta Ustupska.

Po krótkiej części rozpoczynającej zawody wszyscy z niecierpliwością czekali na pierwszy gwizdek sędziego. I piłka poszła w ruch... Cóż to były za emocje...Mali piłkarze dawali z siebie wszystko, a doping na trybunach nie ustawał. Wszystko zmieniało się jak kalejdoskopie, bramki wpadały jedna po drugiej. Radość dzieci po zdobyciu wymarzonego gola była ogromna.

Tabela MAŁEGO MUNDIALU przedstawia się następująco:
I miejsce: „REAL MIETNIÓW” z Przedszkola Samorządowego w Mietniowie;
II miejsce „WIELICKIE LWY” z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Wieliczce;
III miejsce „FIFA DWÓJKA” z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wieliczce.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się występy klubów kibica. Jury oceniało 3 minutowe występy cheerleaderek między meczami, transparenty, stroje, okrzyki, doping drużyny. Po burzliwych obradach wyłoniły zwycięzców:

I miejsce - Przedszkole Samorządowe nr 4 w Wieliczce
II miejsce – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Wieliczce
III miejsce – Przedszkole Samorządowe nr 3 w Wieliczce

Wszyscy piłkarze spisali się na medal, dlatego każdy został nim udekorowany. Zdobywcy I , II i III miejsca otrzymali puchary. Ponadto każde przedszkole dostało sprzęt sportowy, a każde dziecko rzeczowe nagrody ufundowane przez sponsorów. którym składamy serdeczne podziękowania. A byli to: Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne „Solne Miasto”, Wydawnictwo „Bliżej Przedszkola”, Kopalnia Soli Wieliczka, Firma Spax, Firma Handlowa Jax, Hurtownia Zabawek Jokomisiada, Małopolski Bank Spółdzielczy w Wieliczce, Firma Zakbajt, Delikatesy Paleo, Park Wodny Kraków, Kraina Zabaw Dżungla, Zakład Fotograficzny Foto-Igo, Piekarnia: Stanisław Stachura.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przeprowadzenie „Małego Mundialu”. Dziękujemy dzieciom, wychowawcom, trenerom, a także mieszkańcom Wieliczki i okolic za kibicowanie.

Beata Szewczyk
Magdalena Zawiślan
   

IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych
9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando