.
Opublikowano: 2014-03-18

Mateusz Dylawerski z Wieliczki po raz 4 z rzędu zdobył tytuł Mistrza Polski Taekwon-do


Miło nam poinformować iż reprezentant Wieliczki Mateusz Dylawerski w kategorii semi-contact seniorów 185 cm wygrał wszystkie swoje pojedynki i po raz 4 z rzędu zdobył tytuł Mistrza Polski Taekwon-do.


W miniony weekend 15 i 16 marca odbyły się Mistrzostwa Polski Taekwon-do w Częstochowie. W zawodach wzięło udział 630 zawodników i zawodniczek z całego kraju. W kadrze Krakowskiego Centrum Taekwon-do znalazło się aż sześciu reprezentantów trenujących na co dzień pod okiem Macieja Michalika i Aleksandry Raźny w Wieliczce.

W pierwszy dzień na start stanęli dzieci i młodzicy. Srebrnym krążkiem może się pochwalić najmłodszy uczestnik kadry z Wieliczki (7 lat) Wojciech Bar, który zdobył tytuł wice mistrza Polski w kategorii technik szybkościowych. Brązowe medale przypadły Jackowi Nielipińskiego w kategorii walk soft Kick oraz Dominikowi Kiełbowiczowi w kategoriach technik szybkościowych.


.......  Kadrę dzieci i młodzików uzupełnili Dominika Niemiec i Jakub Kania, którym niestety nie udało się zdobyć krążków. W drugim dniu na starcie stanęli kadeci, juniorzy i seniorzy, wśród nich jeden reprezentant Wieliczki Mateusz Dylawerski. W kategorii semi-contact seniorów 185 cm Mateusz wygrał wszystkie swoje pojedynki i po raz 4 z rzędu zdobył tytuł Mistrza Polski Taekwon-do. Po chwili odpoczynku wieliczanin zaczął rywalizację w kategorii light-contact seniorów -72kg. Po czterech zwycięskich walkach z zawodnikami z Pionek, Pabianic oraz Świdnika Mateusz cieszył się ze swojego drugiego złotego medalu w Częstochowie.

Sukcesy wielickich zawodników na Mistrzostwach Polski Południowej w Karate Kyokushin

 

5 medali: 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe przywieźli ze sobą z Mistrzostw Polski zawodnicy Krakowskiego Centrum Taekwon-do filii Wieliczka. Wyjazd został dofinansowany ze środków gminy Wieliczka.
Mateusz Dylawerski z Wieliczki po raz 4 z rzędu zdobył tytuł Mistrza Polski Taekwon-do - zobacz zdjęcia

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek