.


Opublikowano: 2019-11-01

Medal dla Wielickiego Klub Karate Kyokushinkai na Mistrzostwach Europy w Portugalii25-26 października 2019 w Metropolitalnej Hali Sportowej w Porto Vila do Conde w Portugali, odbyły się 33. Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem ponad 350 zawodników reprezentujących 26 krajów, walczących w 46 kategoriach wagowych kumite i kata.


Otwarcia mistrzostw dokonał Prezydent EKF/KWF Antonio Pinero oraz przedstawiciel Urzędu Miasta. Gośćmi honorowymi byli członkowie Zarządu EKF/WKF: Wiceprezydent Hristo Traykov, Sekretarz Generalny Andrzej Drewniak, Skarbnik Lars Hoguist i Członek Mauricio Alvarada. Sędzią głównym był shihan Antonio Pinero, sędzią technicznym shihan Fernando Perez, obsługę komputerową realizował shihan Robert Wajgelt, obowiązki lekarza pełnił dr hab. n. med. Krzysztof Mawlichanów. W pierwszym dniu odbyły się kategorie kumite 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat i wszystkie kategorie kata. W drugim dniu odbyły się kategorie kumite w kategoriach seniorów kobiet i mężczyzn oraz kumite oldboy.

W ramach imprez towarzyszących 25 października rano odbył się Międzynarodowy kurs sędziów z udziałem ponad 70 uczestników a wieczorem Walne Zgromadzenie EKF z udziałem 19 Reprezentantów krajów. Przewodniczącym zebrania był shihan A. Pinero a Sekretarzem shihan A. Drewniak. Zatwierdzono 4 sprawozdania i program działania na następny rok zawierający 34. ME Sieradz maj 20120 oraz MŚ Krakow listopad 2020. Zatwierdzono uchwałę, że jednoosobowo Reprezentant kraju będzie zgłaszał udział zawodników do ME. Od przyszłego roku zgłoszenia zawodników będą na platformie cyfrowej, a Reprezentanci krajów otrzymają kody dostępu. Ponadto zatwierdzono Reprezentantów Białorusi, Francji i Serbii. 26 października wieczorem odbyła się uroczysta Sayonara. Organizatorem mistrzostw była Portugalska Federacja Kyokushin kierowana przez shihan Antonio Pereira 6 dan, któremu powierzono funkcję osoby odpowiedzialnej za Amerykę Południową.

Reprezentacja Wielickiego KKK liczyła 6-ciu zawodników oraz 3 sędziów. Zdobyliśmy brązowy medal na Mistrzostwach Europy oraz wiele dobrych premiowanych miejsc. Startowali :

- Michał Gądek 2.kyu (kumite juniorów +80kg) (3.miejsce)
- Aleksandra Pieprzyca 4.kyu (kata/kumite juniorek młodszych) (4. miejsce / ćwierćfinał),
-Sandra Maśnica 2.kyu (kata seniorek) (6. miejsce),
-Martyna Kubik 2.kyu (kumite juniorek) (ćwierćfinał),
-Klaudia Słonka 2.kyu (kata/kumite juniorek) (ćwierćfinał),
- sensei Janusz Zięcina 1.DAN (kumite senior masters) (ćwierćfinał)

Gratulujemy wszystkim zawodnikom dobrych walk i wykonań kata. Następny test już niebawem 16 listopada na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Juniorów.

WKKK

Medal dla Wielickiego Klub Karate Kyokushinkai na Mistrzostwach Europy w Portugalii - zobacz zdjęcia   

Srebrny Jubileusz Dziewczęcego Chóru Ziarenko  
Data: 24 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert galowy z okazji 25-lecia Dziewczęcego Chóru „Ziarenko”, który odbędzie się 24 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce (zjazd od godziny 17.45).
Srebrny Jubileusz Dziewczęcego Chóru Ziarenko
I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce  
Data: 17 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 17 listopada odbędzie się w Wieliczce, a konkretnie w parku linowym Xtreme Park Wieliczka-Grabówki - I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce.
I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce