.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2020-03-26

Miało być mniej pasażerów w autobusach, a 304-ka jeździ „doładowana”. Wkrótce ma być lepiej - więcej kursów 301 i 304.W autobusach wyznaczono strefy oddzielające kierujących od pasażerów, tych drugich miało być też mniej w środkach komunikacji miejskiej i mieli zajmować miejsca oddalone od siebie. Wszystko oczywiście w celach bezpieczeństwa w czasie epidemii koronawirusa.


Rzeczywistość wygląda jednak nieco inaczej, a zwłaszcza kiedy MPK w Krakowie poinformowało, że od 23 marca będzie mniej kursów. Od poniedziałku (23 marca) autobusy w tym te aglomeracyjne jeżdżące z Wieliczki do Krakowa kursują według sobotniego rozkładu jazdy czyli rzadziej. Efekt jest taki, że w godzinach szczytu, a więc zwłaszcza rano gdy ludzie jadą do pracy, autobusy są pełne, co widać na powyższym zdjęciu przesłanym do nas przez czytelniczkę. Na zdjęciu widać poranny kurs 304 (zdjęcie wykonane dzisiaj).

MPK w Krakowie obiecuje dodatkowy tabor. Jak możemy przeczytać w informacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie: „...O większej liczbie pasażerów czekających na przystankach będą informować dyspozytorów MPK kierowcy i motorniczowie. Pojazdy będą rozmieszczone w różnych punktach miasta, tak aby jak najszybciej mogły zacząć wykonywać dodatkowe kursy tam, gdzie będzie to potrzebne. W koordynacji wysyłania dodatkowych pojazdów na trasy będą też pomagać inspektorzy ruchu MPK, którzy w wyznaczonych miejscach będą kontrolować liczbę oczekujących na transport pasażerów. „

Jeśli chodzi o Wieliczkę te dodatkowe autobusy mają być wysyłane na najbardziej oblegane linie czyli 301 oraz 304 tylko do 28 marca, wtedy bowiem rozkład ma zostać „wzmocniony” o dodatkowe kursy. Poniżej zamieszczamy rozkład jazdy linii 301 oraz 304 jaki będzie obowiązywał od 28 marca.


(kliknij na rozkład, aby powiększyć)


(kliknij na rozkład, aby powiększyć)   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki