.
wse

wse


Opublikowano: 2017-04-25

Miasteczko Ruchu Drogowego w Wieliczce oficjalnie otwarte!25 kwietnia o godzinie 9:00 odbyło się otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w Wieliczce przy ul. Jedynaka. Umożliwi ono kształcenie, zdobywanie doświadczenia i uprawnień do prowadzenia rowerów oraz motorowerów na drogach publicznych przez dzieci i młodzież.


Zadanie uzyskało dofinansowanie w wysokości 300 tysięcy złotych ze środków Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. W obrębie działki przy ulicy Jedynaka powstał także plac zabaw i tor sprawnościowy poprawiający motorykę i podnoszący sprawność ruchową osób korzystających. Ponadto, wykonany został skatepark dla miłośników jazdy na deskorolce, rowerach BMX czy wyczynowej jazdy na rolkach.

Projektowany układ komunikacyjny składa się z sieci jezdni długości ok. 683m, jezdni manewrowej wraz ze zjazdem publicznym długości ok. 39 m, ścieżek rowerowych długości ok. 84m, chodników długości ok. 233 m. Układ jezdni i ścieżek rowerowych został tak rozplanowany, aby wykorzystać jak najlepiej właściwości terenu i kształtu działki oraz umieścić na niej jak najwięcej różnego typu skrzyżowań.

- Podczas wydarzeń w Solnym Mieście zauważyliśmy duże zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży zajęciami podnoszącymi umiejętności jazdy na rowerze. Dlatego powstałe w Wieliczce Miasteczko Ruchu Drogowego , zostało tak zaprojektowane, aby stworzyło duże trudności i było wymagające dla rowerzystów. Dużo ilość znaków, wprowadzonych ograniczeń, pokazują jego atrakcyjność. Przede wszystkim liczę na to, iż na tym miasteczku uczniowie szkół podstawowych będą zdawać egzaminy na kartę rowerową. - podkreśla burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

leader wieliczka


   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce