bmw


.


leroy merlin

wse

kabaret

Opublikowano: 2019-07-22

Mieszkaniec Wieliczki przechowywał narkotyki w pracy i miejscu zamieszkaniaZ początkiem tygodnia krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 38-letniego mieszkańca Wieliczki, który przechowywał substancje psychotropowe w pracy oraz miejscu zamieszkania. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.


15 lipca br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w związku z posiadanymi informacjami o mężczyźnie, który miał posiadać duże ilości narkotyków, udali się do jednego z lokali gastronomicznych na terenie Wieliczki. To właśnie tam zatrudniona miała być osoba będąca w zainteresowaniu policjantów. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zlokalizowali mocno zaskoczonego ich wizytą 38-letniego mężczyznę. W trakcie przeszukania lokalu ujawniona została saszetka, w której znajdowało się 18 sztuk zawiniątek z folii aluminiowej oraz spora suma gotówki. Mieszkaniec Wieliczki oświadczył, że saszetka jest jego własnością, a w środku znajduje się amfetamina. Ponadto policjanci dokonali także przeszukania w jego mieszkaniu, gdzie ujawnili pojemnik, w którym znajdowała się paczka foliowa z suszem roślinnym, pudełko z zawartością białego proszku oraz wagi elektroniczne. Po tych czynnościach policjanci wraz z zatrzymanym udali się do krakowskiej komendy, gdzie narkotyki zostały przebadane i zważone. Kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 70 gramów amfetaminy oraz prawie 65 gramów marihuany. Ponadto substancja o wadze blisko 10 gramów zostanie poddana dalszym badaniom laboratoryjnym.

Wobec 38-latka zastosowany został policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP w Krakowie   

Podążaj za kotem - wystawa  
Data: do 31 sierpnia 2020
Lokalizacja: Wieliczka

"Podążaj za kotem" to wystawa składająca się z 25 prac rumuńskich rysowników zrzeszonych w Klubie Rumuńskich Ilustratorów. Wystawę w Dziecięcej Strefie Wakacyjnej Wielickiej Mediateki można oglądać do 31 sierpnia.
Podążaj za kotem - wystawa
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016  
Data: 1-2 sierpnia 2020
Lokalizacja: Brzegi

Minęły już cztery lata od Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na Campus Misericordiae w Brzegach w 2016 roku. Na zamieszczonym poniżej plakacie znajdują się szczegóły obchodów IV rocznicy ŚDM2016.
IV rocznica Światowych Dni Młodzieży 2016