.
Wieliczka City


Opublikowano: 2019-07-22

Mieszkaniec Wieliczki przechowywał narkotyki w pracy i miejscu zamieszkaniaZ początkiem tygodnia krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 38-letniego mieszkańca Wieliczki, który przechowywał substancje psychotropowe w pracy oraz miejscu zamieszkania. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.


15 lipca br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w związku z posiadanymi informacjami o mężczyźnie, który miał posiadać duże ilości narkotyków, udali się do jednego z lokali gastronomicznych na terenie Wieliczki. To właśnie tam zatrudniona miała być osoba będąca w zainteresowaniu policjantów. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zlokalizowali mocno zaskoczonego ich wizytą 38-letniego mężczyznę. W trakcie przeszukania lokalu ujawniona została saszetka, w której znajdowało się 18 sztuk zawiniątek z folii aluminiowej oraz spora suma gotówki. Mieszkaniec Wieliczki oświadczył, że saszetka jest jego własnością, a w środku znajduje się amfetamina. Ponadto policjanci dokonali także przeszukania w jego mieszkaniu, gdzie ujawnili pojemnik, w którym znajdowała się paczka foliowa z suszem roślinnym, pudełko z zawartością białego proszku oraz wagi elektroniczne. Po tych czynnościach policjanci wraz z zatrzymanym udali się do krakowskiej komendy, gdzie narkotyki zostały przebadane i zważone. Kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 70 gramów amfetaminy oraz prawie 65 gramów marihuany. Ponadto substancja o wadze blisko 10 gramów zostanie poddana dalszym badaniom laboratoryjnym.

Wobec 38-latka zastosowany został policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP w Krakowie   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Uroczystość Pasowania na Czytelnika  
Data: 25 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Kochani rodzice! Dział dziecięcy wielickiej biblioteki serdecznie zaprasza na uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieciaków od 0-6 lat, które zostały zapisane i otrzymały kartę biblioteczną w roku 2019.
Uroczystość Pasowania na Czytelnika