.
Opublikowano: 2019-03-12

Mistrzostwa Polski Ju Jitsu Goshin Ryu w Graplingu – dwa medale dla Wieliczki9 marca odbyły się mistrzostwa Polski Ju Jitsu Goshin Ryu w Graplingu w miejscowości Maniowy. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z całej Polski.


Zawodnicy wielickiej Szkoły Walki Ju Jitsu przywieźli do Wieliczki dwa medale. Złoty medal i tytuł mistrza Polski zdobył Szymon Nowak oraz srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski zdobył Krzysztof Lorent. 4 miejsce wśród dziewczynek zdobyła Klara Wierzba, a wśród chłopców Wiktor Duczyminski.


Mistrzostwa Polski Ju Jitsu Goshin Ryu w Graplingu – dwa medale dla Wieliczki - zobacz zdjęcia   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Dni św. Kingi 2019  
Data: 20-21 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce zapraszają na coroczne święto naszego miasta – DNI ŚW. KINGI, które odbędzie się w dniach 20-21 lipca na parkingu miejskim przy ulicy Dembowskiego.
Dni św. Kingi 2019