. carrefour


Opublikowano: 2016-10-20

Mistrzowie parkowania nadal atakują przejście przed szkołą. Krajowa Mapa Zagrożeń jest czerwona w tym miejscu.Gdy przy tym przejściu samochód potrącił dziewczynkę idącą do szkoły, pomalowano wyraźniej pasy, ustawiono słupki, a część ulicy tuż przy przejściu dla pieszych wyłączono z ruchu malując poziome znaki. Pomogło? Może trochę, ale to przejście dla dzieci idących do Szkoły Podstawowej nr 3 jest nadal blokowane.


Mistrzów Parkowania niestety jest w Wieliczce mnóstwo, co chwile pojawiają się w różnych miejscach nawet w centrum miasta. Jednak ulica Sienkiewicza jest pod tym względem wyjątkowa, zwłaszcza w pobliżu przejścia dla pieszych w okolicy szkoły. Tam „mistrzowie” objawiają się wyjątkowo często.

Nie tak dawno, bo w połowie września br. Policja uruchomiła Krajową Mapę Zagrożeń, o czym pisaliśmy tutaj. Jak nie trudno się domyśleć, przeważająca ilość zgłoszeń dotyczy nieprawidłowego parkowania w naszym mieście, a przejście dla pieszych o którym tutaj mowa jest wręcz czerwone – co oznacza, że Policja potwierdziła przypadki nieprawidłowego parkowania w tym miejscu. Jak widać na poniższych zdjęciach, wykonanych w tym miesiącu, które przysłał do nas czytelnik, to jest jak walka z wiatrakami. Ludzie nadal ograniczają dzieciom widoczność na przejściu lub blokują pasy swoim bezmyślnym parkowaniem. W ubiegłym roku 10-letnia dziewczynka, która szła do szkoły, została w tym miejscu potrącona przez samochód. Miejmy nadzieję, że to się nie powtórzy, że żaden mistrz parkowania się do tego również nie przyczyni.

Mistrzowie parkowania nadal atakują przejście przed szkołą. Krajowa Mapa Zagrożeń jest czerwona w tym miejscu. - zobacz zdjęcia   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych