.

mcdonald

Opublikowano: 2019-06-28

MKS MOS Wieliczka brązowym medalistą Mistrzostw Polski Kinder + Sport 2019Znakomicie zaprezentowały się siatkarki klubu MKS MOS Wieliczka w Mistrzostwach Polski Kinder + Sport 2019, które w dniach 23-26 czerwca odbywały się w Zabrzu. Warto wspomnieć, że turniej ten jest największą imprezą siatkarską dla dzieci i młodzieży w Europie, a w samym turnieju finałowym rywalizowało blisko tysiąc siatkarek i siatkarzy. Co więcej, w tegorocznych eliminacjach Kinder + Sport wzięła udział rekordowa ilość zawodników i zawodniczek – ponad 47 000 młodych adeptów siatkówki!


Zawodniczki MKS MOS Wieliczka reprezentowały Małopolskę jako mistrzynie województwa w kategorii „czwórek”, a także jako najlepsza drużyna w Polsce z ubiegłego sezonu. Przez pierwsze dwa dni turnieju Wieliczanki bez porażki przebrnęły 3 rundy eliminacyjne awansując do finałowej „czwórki”. Po drodze pokonały: Spartę Rzeszów, Lider Konstantynów Łódzki, SL Salos Kalina Lublin, UKS Lider Rokietnica, ECO UNI Opole, Libero VIP Aleksandrów Łódzki, UKS Centrum POSiR Pszczyna, MUKS Joker Świecie, GLKS Nadarzyn. Pierwsza porażka i zarazem jedyna przytrafiła się Wieliczankom dopiero w półfinale z utytułowaną drużyną MKS Dwójka Zawiercie – późniejszym złotym medalistą turnieju. W meczu o brązowy medal drużyna MKSu nie dała szans przeciwniczkom ze Świecia wygrywając mecz 2:0 i tym samym zdobyła brązowe medale. Należy również wspomnieć, że aż trzy zawodniczki wielickiej drużyny: Paulina Łabuz, Magdalena Pieczko, Dominika Sowa, otrzymały powołanie na zgrupowanie Kadry Polski U14.

Skład brązowych medalistek: Jagoda Kozak, Iwona Książek, Paulina Łabuz, Łucja Łacny, Magdalena Pieczko, Dominika Sowa. Trenerem zespołu jest Mikołaj Wojtyczka.

MKS MOS Wieliczka


MKS MOS Wieliczka brązowym medalistą Mistrzostw Polski Kinder + Sport 2019 - zobacz zdjęcia   

I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce  
Data: 17 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 17 listopada odbędzie się w Wieliczce, a konkretnie w parku linowym Xtreme Park Wieliczka-Grabówki - I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce.
I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce
Andrzejkowe czary-mary dla dzieci  
Data: 16 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Jak smakuje herbatka Czarownicy? Czy można wykąpać się w oparach suchego lodu? Kto odważy się wypić dymiący soczek?
Andrzejkowe czary-mary dla dzieci