.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2013-12-01

Młodzi, zdolni dziennikarze piszą do „Tablet-ki”!


Pierwszy numer „Tablet-ki” – multimedialnego czasopisma młodzieży z Wieliczki i okolic został właśnie opublikowany! Zapraszamy do lektury! 
Po ponad miesiącu przygotowań, spotkań w bibliotece i prac internetowych - nareszcie  "Tablet - ka!" ujrzała światło dzienne. Nie da się wziąć jej do ręki, ale rozbłyskując na ekranach Waszych tabletów, komputerów może być lekarstwem na nudę, wskazówką, źródłem lokalnych informacji.

Od października w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce odbywały się warsztaty, na których, pod przewodnictwem pani Magdaleny Siemion - przedstawicielki Fundacji Nowe Media poznawaliśmy tajniki pracy dziennikarzy. Owocem naszej pracy jest pierwszy numer "Tablet - ki" […]. Zajęcia były bardzo ciekawe i co najważniejsze dużo nas nauczyły. Dzięki nim mamy szansę zacząć prawdziwą pracę dziennikarza i stworzyć redakcję, którą mamy zamiar kontynuować – pisze Angelika – dziennikarz tematyczny „Tablet-ki”.


.......  Wielicka biblioteka jako jedna z 20 bibliotek w Polsce została zakwalifikowana do nowej edycji Młodzieżowej Akcji Multimedialnej (MAM). W październiku i listopadzie podczas spotkań z animatorką Fundacji zgłębialiśmy nie tylko tajniki sztuki dziennikarskiej, ale także otrzymaliśmy dostęp do platformy multimedialnej, gdzie założyliśmy czasopismo i uczyliśmy się niełatwego „łamania” tekstu i składu całego pisma.  

„Tablet-ka” - wielickie czasopismo młodzieżowe poszukuje współpracowników!

 

Ciężka praca dała efekty… Życzymy przyjemnej lektury! Pierwszy numer Tabletki można znaleźć pod adresem:

http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/tabletka/13/11/1/

Jeżeli masz pasje? Lubisz bawić się słowami - tworzyć własne teksty, komiksy, grafiki, filmy, fotografie? Chcesz znaleźć się w sercu lokalnych wydarzeń, a przy okazji informować o nich innych? Szukamy właśnie CIEBIE!

Chcesz do nas dołączyć skontaktuj się z redakcją: tablet_ka_redakcja@gazeta.pl

[Biblioteka w Wieliczce -KP]Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem  
Data: 7 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Wraz z początkiem 2020 roku powracamy z cyklem LITERACKIE WIDNOKRĘGI.
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem