.

partnerrtv

intermarche


Opublikowano: 2018-02-07

"Mój synku, nie umieraj..." - trwa walka o życie nienarodzonego Bartusia z Wieliczki. Wesprzyj!Wieliczanie potrzebują pomocy w walce o życie ich nienarodzonego jeszcze dziecka. Serce ich synka nie rozwija się prawidłowo. Ginekolog potwierdził diagnozę - HLHS, krytyczna wada serca. Ale jest szansa, aby Bartuś nie umarł zaraz po urodzeniu.


W serwisie siepomaga.pl trwa zweryfikowana przez tą fundację zbiórka na ratowanie życia dziecka. Kwota do zebrania jest spora, ale jest to możliwe. Jak możemy przeczytać w na stronie zbiórki:

"Krytyczna stenoza aortalna ze znacznie upośledzoną funkcją lewej komory - z taką diagnozą na świat przyjdzie Bartuś. Wierzymy, że chociaż tuż po narodzinach nie znajdzie się w ramiona kochającej mamy, to trafi pod opiekę ludzi, którzy z całą swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem podejmą walkę o jego życie. A my będziemy tuż obok, będziemy trwać w nadziei, że nasz syn zostanie z nami. Dziś proszę Was, ja – mama – o szansę dla mojego dziecka. Proszę o ratunek, bo choć mam tak mało czasu, to mam także wielką nadzieję, że mój synek nie zostanie sam.

21 lutego - tego dnia musimy pojawić się w Munster. Lekarze muszą mieć rękę na pulsie, bo choć poród wyznaczony jest na pierwszą połowę marca, może odbyć się właściwie w każdej chwili. Wtedy też okaże się ostatecznie, z czym musi zmierzyć się prof. Malec i jego zespół… Mamy mało czasu, a stawką w tym wyścigu jest życie naszego Bartusia. Bardzo proszę o pomoc…."


Całą historię tej rodziny oraz możliwość wsparcia zbiórki dla Bartusia znajdziecie w tym miejscu
.


Również w Solnym mieście w najbliższą niedzielę będzie przeprowadzona akcja charytatywna w obronie serduszka Bartusia. Charytatywny Maraton Zumba®fitness rozpocznie się 11 lutego w Solnym Mieście o godzinie 16:00. Na miejscu pieniążki będą zbierane do puszek Fundacji. Minimalna wpłata to 30 zł...
   
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych  
Data: 25.II - 04.II 2018
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz Starosta Wielicki zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie m.in. koncert zespołu "FORTECA" czy Rodzinny Bieg Pamięci "Tropem Wilczym". Szczegóły obchodów znajdują się na plakacie poniżej.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Bieg ku pamięci „Żołnierzy Wyklętych”  
Data: 4 marca 2018
Lokalizacja: Wieliczka

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, a 4 marca 2018 roku odbędzie się z tej okazji szósta ogólnopolska edycja Biegu „Tropem Wilczym”. Tym wydarzeniem chcemy oddać hołd i upamiętnić „Żołnierzy Wyklętych” działających w podziemiu antykomunistycznym i antysowieckim w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Bieg ku pamięci „Żołnierzy Wyklętych”