.


wse

Opublikowano: 2019-09-23

Muzyka na pożegnanie lataTo był przepiękny, niezapomniany wieczór – w minioną sobotę na Rynku Górnym w Wieliczce rozbrzmiały najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek. W finałowym koncercie tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY pn. „Muzyka na pożegnanie lata” wystąpili Katarzyna Oleś-Blacha (sopran), Adrian Domarecki (tenor), Agnieszka Kuk (sopran), Monika Korybalska (mezzosopran), Krystyna, Gabrysia i Piotr Kutnikowie (fortepian, trąbka, śpiew), Krzysztof Kozarek (tenor), Adam Szerszeń (baryton), Michał Kutnik (baryton) oraz Paweł Wójtowicz (skrzypce).


Artystom towarzyszył Zespół Kameralny Muzyków Orkiestry Opery Krakowskiej. Zgromadzona na rynku publiczność miała okazje wysłuchać kompozycje wielu wybitnych twórców, w tym: Verdiego, Moniuszki, Bizeta, Rossiniego, Straussa, Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych.

Podczas finałowego finałowy koncertu projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY została przeprowadzona zbiórka charytatywna na leczenie i rehabilitację Marcela, który walczy ze złośliwym nowotworem mózgu. W akcję zaangażowali się koledzy i koleżanki z klasy Marcela ze Szkole Podstawowej w Mietniowie, którzy wspólnie z artystami przygotowali wzruszający finał koncertu, śpiewając wspólnie piosenkę We are the World.

Link do galerii na Facebooku.

CKiT Wieliczka
Fot. CKITWieliczka


Muzyka na pożegnanie lata - zobacz zdjęcia   

Muzyczna Barbórka w Mediatece  
Data: 4 grudnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Już 4 grudnia w Wielickiej Mediatece odbędzie się Muzyczna Barbórka. O godzinie 19:00 w sali kinowej rozpocznie się koncert rumuńskich artystów z Satu Mare. Zagrają: George Negrea i Diu Osan. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Bogumiła Krużla: "Wieliczka - Królewskie Miasto Skarbów".
Muzyczna Barbórka w Mediatece
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli  
Data: 29-30 listopada 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W piątek odbędą się dwa koncerty, O godzinie 20.00 na scenie pojawi się zespół Czyli.MY z jednym setem, a następnie bluesowa formacja Bluesfera.
Andrzejki z muzyką na żywo i chilli