.
Wieliczka City


Opublikowano: 2019-09-23

Muzyka na pożegnanie lataTo był przepiękny, niezapomniany wieczór – w minioną sobotę na Rynku Górnym w Wieliczce rozbrzmiały najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek. W finałowym koncercie tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY pn. „Muzyka na pożegnanie lata” wystąpili Katarzyna Oleś-Blacha (sopran), Adrian Domarecki (tenor), Agnieszka Kuk (sopran), Monika Korybalska (mezzosopran), Krystyna, Gabrysia i Piotr Kutnikowie (fortepian, trąbka, śpiew), Krzysztof Kozarek (tenor), Adam Szerszeń (baryton), Michał Kutnik (baryton) oraz Paweł Wójtowicz (skrzypce).


Artystom towarzyszył Zespół Kameralny Muzyków Orkiestry Opery Krakowskiej. Zgromadzona na rynku publiczność miała okazje wysłuchać kompozycje wielu wybitnych twórców, w tym: Verdiego, Moniuszki, Bizeta, Rossiniego, Straussa, Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych.

Podczas finałowego finałowy koncertu projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY została przeprowadzona zbiórka charytatywna na leczenie i rehabilitację Marcela, który walczy ze złośliwym nowotworem mózgu. W akcję zaangażowali się koledzy i koleżanki z klasy Marcela ze Szkole Podstawowej w Mietniowie, którzy wspólnie z artystami przygotowali wzruszający finał koncertu, śpiewając wspólnie piosenkę We are the World.

Link do galerii na Facebooku.

CKiT Wieliczka
Fot. CKITWieliczka


Muzyka na pożegnanie lata - zobacz zdjęcia   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Uroczystość Pasowania na Czytelnika  
Data: 25 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Kochani rodzice! Dział dziecięcy wielickiej biblioteki serdecznie zaprasza na uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieciaków od 0-6 lat, które zostały zapisane i otrzymały kartę biblioteczną w roku 2019.
Uroczystość Pasowania na Czytelnika