.
Opublikowano: 2010-04-27

Najmłodsi czytelnicy poznają Chopina


Wczorajszego dnia w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce w ramach obchodów Roku Chopinowskiego odbyło się spotkanie muzyczne „Nuty Chopina”. Zostało ono przygotowane z myślą o najmłodszych czytelników.

Spotkanie poprowadziła Izabella Klebańska absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, autorka scenariuszy wielu programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży oraz autorka takich książek dla najmłodszych jak „Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie”, „Muzyczna zgraja”, „Akolada” i wiele innych.


 
Izabella Klebańska w sposób niezwykle dowcipny i przystępny popularyzuje muzykę wśród najmłodszych. W trakcie tego żywiołowego spotkania dzieciaki z wielickich szkół podstawowych oraz z Grajowa miały okazję poznać biografię Fryderyka Chopina. Podczas spotkania dzieci miały również możliwość zapoznania się z fragmentami najsłynniejszych utworów muzycznych Fryderyka Chopina, zarówno odtwarzanych z płyty, jak i wykonywanych na żywo przez autorkę. Nie zabrakło również zajęć ruchowych, które polegały na wykonaniu tańców do muzyki słynnego kompozytora i pianisty. Z pewnością tego typu spotkanie przybliżyło naszym najmłodszym czytelnikom sylwetkę oraz twórczość Fryderyka Chopina.
 Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek