.
Opublikowano: 2010-04-27

Najmłodsi czytelnicy poznają Chopina


Wczorajszego dnia w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce w ramach obchodów Roku Chopinowskiego odbyło się spotkanie muzyczne „Nuty Chopina”. Zostało ono przygotowane z myślą o najmłodszych czytelników.

Spotkanie poprowadziła Izabella Klebańska absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, autorka scenariuszy wielu programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży oraz autorka takich książek dla najmłodszych jak „Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie”, „Muzyczna zgraja”, „Akolada” i wiele innych.


 
Izabella Klebańska w sposób niezwykle dowcipny i przystępny popularyzuje muzykę wśród najmłodszych. W trakcie tego żywiołowego spotkania dzieciaki z wielickich szkół podstawowych oraz z Grajowa miały okazję poznać biografię Fryderyka Chopina. Podczas spotkania dzieci miały również możliwość zapoznania się z fragmentami najsłynniejszych utworów muzycznych Fryderyka Chopina, zarówno odtwarzanych z płyty, jak i wykonywanych na żywo przez autorkę. Nie zabrakło również zajęć ruchowych, które polegały na wykonaniu tańców do muzyki słynnego kompozytora i pianisty. Z pewnością tego typu spotkanie przybliżyło naszym najmłodszym czytelnikom sylwetkę oraz twórczość Fryderyka Chopina.
 Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych