.
Opublikowano: 2011-03-30

Najpiękniejsza Pisanka z Solnego Jajka 2011


XII Konkurs Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce na najpiękniejszą pisankę z solnego jajka, jest to jedyny tego rodzaju konkurs w Polsce, w czasie którego z solnego jajka dostarczanego przez Muzeum, uzdolnione plastycznie dzieci i młodzież wykonują piękne pisanki stosując różnorodne techniki, co z zestawieniu z solą daje wyjątkowe efekty.

Zdobione jajo-pisanka to prastary magiczny symbol, który w naszych czasach jest kontynuacją pięknych tradycji, czasami staje się małym dziełem sztuki i coraz częściej uroczą formą prezentu. W czasie świat Wielkiej Nocy jajka są malowane (kraszanki) i ozdabiane różnymi technikami (pisanki). Rozwijając pisankowe tradycje, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka od 12 lat w okresie Świąt Wielkanocnych organizuje konkurs na „Najpiękniejszą pisankę z solnego jajka”, w ramach którego powstają najbardziej słone pisanki w świecie. W tym niepowtarzalnym konkursie każdego roku uczestniczą szkoły i instytucje kulturalne z całej Polski. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 15 kwietnia 2011. Wszystkie prace będą prezentowane w okresie poświątecznym na wystawie czasowej w Zamku Żupnym.

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce