. carrefour


Opublikowano: 2011-03-30

Najpiękniejsza Pisanka z Solnego Jajka 2011


XII Konkurs Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce na najpiękniejszą pisankę z solnego jajka, jest to jedyny tego rodzaju konkurs w Polsce, w czasie którego z solnego jajka dostarczanego przez Muzeum, uzdolnione plastycznie dzieci i młodzież wykonują piękne pisanki stosując różnorodne techniki, co z zestawieniu z solą daje wyjątkowe efekty.

Zdobione jajo-pisanka to prastary magiczny symbol, który w naszych czasach jest kontynuacją pięknych tradycji, czasami staje się małym dziełem sztuki i coraz częściej uroczą formą prezentu. W czasie świat Wielkiej Nocy jajka są malowane (kraszanki) i ozdabiane różnymi technikami (pisanki). Rozwijając pisankowe tradycje, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka od 12 lat w okresie Świąt Wielkanocnych organizuje konkurs na „Najpiękniejszą pisankę z solnego jajka”, w ramach którego powstają najbardziej słone pisanki w świecie. W tym niepowtarzalnym konkursie każdego roku uczestniczą szkoły i instytucje kulturalne z całej Polski. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 15 kwietnia 2011. Wszystkie prace będą prezentowane w okresie poświątecznym na wystawie czasowej w Zamku Żupnym.

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka/Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych