.
Opublikowano: 2019-04-03

Napadli na mężczyznę, który chciał wpłacić pieniądze do wpłatomatuPolicjanci z komisariatu w Niepołomicach zatrzymali dwóch sprawców, którzy w pomieszczeniu wpłatomatu zaatakowali wpłacającego gotówkę.


Jak ustalili mundurowi sprawca nie działał sam. Rabusie na ofiarę swojego ataku wybrali mężczyznę wpłacającego dużą sumę pieniędzy. Pokrzywdzony oświadczył, że gdy wszedł do pomieszczenia gdzie znajduje się wpłatomat, dwóch nieznanych mężczyzn zaatakowało go próbując odebrać mu gotówkę. Mężczyzna wykorzystując siłę fizyczną obezwładnił jednego z napastników, uniemożliwiając mu ucieczkę. W trakcie szarpaniny cześć pieniędzy rozsypała się na podłogę. Drugi ze sprawców uciekł zabierając z posadzki banknot o nominale 100 zł.

Jak ustalono, jednym z napastników był 18-letni mieszkaniec gminy Niepołomice, dobrze znany policjantom. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ustalania drugiego ze sprawców tego zajścia. Dwa dni później tj. 31 marca br. mundurowi zatrzymali kolejnego z podejrzanych, 34-letniego mężczyznę.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 18-latkowi śledczy przedstawili zarzut kradzieży rozbójniczej, natomiast drugi ze sprawców usłyszał zarzut dotyczący rozboju.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju.

KPP Wieliczka   

Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce
Festiwal Muzyki Organowej i...  
Data: 18 sierpnia 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na trzecią odsłonę Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce, podczas której rozbrzmią utwory z repertuaru J. S. Bacha, H. Purcella i innych kompozytorów.
Festiwal Muzyki Organowej i...