.
carrefour

dacia

Opublikowano: 2018-08-07

Napadli na policjantów podczas Dni GdowaOpuchnięcia na twarzy, uszkodzony nos i podrażnienia oczu - to obrażenia, jakich doznali funkcjonariusze gdowskiej policji w wyniku starcia, do jakiego doszło w nocy z soboty na niedzielę.


W dniu 4 sierpnia 2018 roku funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Gdowie podczas zabezpieczania imprezy „ Święto Ziemi Gdowskiej” podjęli interwencję w stosunku do grupy osób, która zakłócała spokój oraz porządek publiczny. W trakcie podjętej interwencji osoby zachowywały się agresywnie oraz kierowały w stosunku do policjantów groźby pozbawienia życia. Podczas szamotaniny jeden ze sprawców próbował odebrać broń służbową funkcjonariuszowi. Pomimo wezwań policjantów do zachowania zgodnego z prawem agresywne osoby nie reagowały.

Na miejsce przybyło policyjne wsparcie. Pięć agresywnych osób zostało zatrzymanych. Wszyscy byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu. Ponadto jeden ze sprawców usiłował wręczyć policjantowi pieniądze w kwocie 200 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

Wczoraj 6 sierpnia 2018 roku Prokuratura Rejonowa w Myślenicach zastosowała wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zobowiązała podejrzanych do stawiennictwa się 3 razy w tygodniu.

KPP Wieliczka

   II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej  
Data: 19 sierpnia 2018 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji FESTIWALU MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ W WIELICZCE pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła oraz Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie prof. dra hab. Stanisława Krawczyńskiego.
II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
SALTY INSPIRATIONS JAZZ FESTIVAL 2018  
Data: 4 sierpnia 2018 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Wspaniali artyści, doskonała muzyka i klimatyczna sceneria Rynku Górnego w Wieliczce – 4 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy do udziału w pierwszej edycji SALTY INSPIRATIONS JAZZ FESTIVAL. Na wielickiej scenie zaprezentują się:
SALTY INSPIRATIONS JAZZ FESTIVAL 2018