bmw


.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-07-27

Niecodzienny rekord na rynku Wieliczki22 lipca 2020 roku na rynku Wieliczki w godzinach wieczornych odbyło się niecodzienne wydarzenie. Ponad dwudziestoosobowa grupa karateków reprezentujących Wielicki Klub Karate Kyokushinkai oraz 2 inne kluby współpracujące w ramach Małopolskiego Okręgowego Związku Karate przystąpiła do wykonania rekordowej ilości uderzeń wykonanych podczas jednego treningu.


Przez prawie dwie godziny a dokładnie 105 minut każdy z zgromadzonych wykonał 10000 (tak dziesięć tysięcy) uderzeń (seiken chudan tsuki) co najprawdopodobniej jest krajowym rekordem. Sumarycznie wykonano ich ponad dwieście tysięcy. Warto nadmienić iż by było to możliwe w takim czasie zgromadzeni musieli uderzać w tempie przynajmniej 1,59 uderzenia na sekundę. Do podejmowania podobnych wyzwań zachęcał Masutatsu Oyama założyciel karate kyokushin (z jap. 極真 - Kyoku-shin - najwyższa prawda) pisząc "*Codziennie trzeba starać się wykraczać poza swoje możliwości"*. Cały event przeprowadzony był zgodnie z reżimem sanitarnym, ćwiczący podczas treningu zachowali ponad dwumetrowe odstępy. Wydarzeniu przyglądali się zgromadzeni na rynku Wieliczanie.

WKKK

Niecodzienny rekord na rynku Wieliczki - zobacz zdjęcia   

Spotkanie autorskie z Janem Wróblem  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.
Spotkanie autorskie z Janem Wróblem
WEHIKUŁ CZASU  
Data: 19.09.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

19 września Mediateka- Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na wydarzenie „Dzień z Historią – Wehikuł Czasu”. W trakcie tego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przeniesienia się do czasów wczesnego średniowiecza.
WEHIKUŁ CZASU