.
Opublikowano: 2019-05-07

Niepołomice. Obywatelka Ukrainy miała pracować na drugim końcu Polski.Wczoraj na terenie gminy Niepołomice kontroli poddana została 33-letnia obywatelka Ukrainy. Cudzoziemka posiadała odpowiednie dokumenty do podjęcia zatrudnienia na terenie Polski wystawione przez pracodawcę z …Suwałk.


Strażnicy Graniczni z Grupy Zamiejscowej w Rabce-Zdroju poddali szczegółowej analizie dokumenty pobytowe obywatelki Ukrainy. Okazało się, że posiadała ona ważny paszport oraz polską wizę krajową uprawniającą do wykonywania pracy. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił jednak fakt, ze wiza którą posiadała cudzoziemka została wydana na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy, wystawionego przez przedsiębiorcę z Suwałk.

Strażnicy Graniczni skontaktowali się z potencjalnym pracodawcą Ukrainki. Okazało się, ze kobieta nie podjęła próby kontaktu oraz nie stawiła się u niego w pracy.

W związku z powyższym, funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że cudzoziemka nie zrealizowała celu pobytu w Polsce, którym było podjęcie zatrudnienia w pracodawcy z Suwałk. Obywatelka Ukrainy została zatrzymana, a jej wiza cofnięta. Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem wydał wobec zatrzymanej kobiety decyzję zobowiązującą do powrotu w terminie 15 dni. Dodatkowo cudzoziemka została objęta 6-miesięcznym zakazem ponownego wjazdu do Polski oraz pozostałych krajów strefy Schengen.

karpacki.strazgraniczna.pl   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią