.


kabaret

Opublikowano: 2019-05-07

Niepołomice. Obywatelka Ukrainy miała pracować na drugim końcu Polski.Wczoraj na terenie gminy Niepołomice kontroli poddana została 33-letnia obywatelka Ukrainy. Cudzoziemka posiadała odpowiednie dokumenty do podjęcia zatrudnienia na terenie Polski wystawione przez pracodawcę z …Suwałk.


Strażnicy Graniczni z Grupy Zamiejscowej w Rabce-Zdroju poddali szczegółowej analizie dokumenty pobytowe obywatelki Ukrainy. Okazało się, że posiadała ona ważny paszport oraz polską wizę krajową uprawniającą do wykonywania pracy. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił jednak fakt, ze wiza którą posiadała cudzoziemka została wydana na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy, wystawionego przez przedsiębiorcę z Suwałk.

Strażnicy Graniczni skontaktowali się z potencjalnym pracodawcą Ukrainki. Okazało się, ze kobieta nie podjęła próby kontaktu oraz nie stawiła się u niego w pracy.

W związku z powyższym, funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że cudzoziemka nie zrealizowała celu pobytu w Polsce, którym było podjęcie zatrudnienia w pracodawcy z Suwałk. Obywatelka Ukrainy została zatrzymana, a jej wiza cofnięta. Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem wydał wobec zatrzymanej kobiety decyzję zobowiązującą do powrotu w terminie 15 dni. Dodatkowo cudzoziemka została objęta 6-miesięcznym zakazem ponownego wjazdu do Polski oraz pozostałych krajów strefy Schengen.

karpacki.strazgraniczna.pl   

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki