. carrefour


Opublikowano: 2019-05-07

Niepołomice. Obywatelka Ukrainy miała pracować na drugim końcu Polski.Wczoraj na terenie gminy Niepołomice kontroli poddana została 33-letnia obywatelka Ukrainy. Cudzoziemka posiadała odpowiednie dokumenty do podjęcia zatrudnienia na terenie Polski wystawione przez pracodawcę z …Suwałk.


Strażnicy Graniczni z Grupy Zamiejscowej w Rabce-Zdroju poddali szczegółowej analizie dokumenty pobytowe obywatelki Ukrainy. Okazało się, że posiadała ona ważny paszport oraz polską wizę krajową uprawniającą do wykonywania pracy. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił jednak fakt, ze wiza którą posiadała cudzoziemka została wydana na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy, wystawionego przez przedsiębiorcę z Suwałk.

Strażnicy Graniczni skontaktowali się z potencjalnym pracodawcą Ukrainki. Okazało się, ze kobieta nie podjęła próby kontaktu oraz nie stawiła się u niego w pracy.

W związku z powyższym, funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że cudzoziemka nie zrealizowała celu pobytu w Polsce, którym było podjęcie zatrudnienia w pracodawcy z Suwałk. Obywatelka Ukrainy została zatrzymana, a jej wiza cofnięta. Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem wydał wobec zatrzymanej kobiety decyzję zobowiązującą do powrotu w terminie 15 dni. Dodatkowo cudzoziemka została objęta 6-miesięcznym zakazem ponownego wjazdu do Polski oraz pozostałych krajów strefy Schengen.

karpacki.strazgraniczna.pl   

9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando
Rozmowy przy wspólnym stole...  
Data: 29 maja 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzież, dorosłych na czwarte spotkanie w cyklu: "Rozmowy przy wspólnym stole - NIE MA DZIECI, SA LUDZIE, które odbędzie się w Wielickiej Mediatece, w dniu 29 maja 2019 roku, o godzinie 10:00. W rozmowie gościnny udział wezmą dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wieliczce.
Rozmowy przy wspólnym stole...