.
Opublikowano: 2018-10-20

Niepołomice. Pobicie oraz kradzież papierosów o wartości 1500 zł.W dniu 14 października 2018 roku dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach późnym popołudniem otrzymał telefoniczne zgłoszenie od obywatela Ukrainy, iż na terenie mieszkania w Niepołomicach, które wynajmuje swoim pracownikom doszło do awantury.


Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny na miejsce interwencji skierował załogę patrolowo – interwencyjną. Przybyli na miejsce policjanci zastali zgłaszającego, który na twarzy posiadał liczne ślady pobicia. Poszkodowany był bardzo zdenerwowany. Z jego relacji wynikało, iż w jednym z pokoi, który wynajmuje swoim dwóm pracownikom doszło do libacji alkoholowej co było niezgodne z regulaminem obiektu, a gdy lokatorom zwrócił uwagę to całą agresję skierowali w jego stronę zaczynając go bić. Poszkodowany wskazał obydwu sprawców którymi okazali się 29-letni obywatel Ukrainy i 45-letnigo obywatel Mołdawii, którzy znajdowali się pod silnym działaniem alkoholu. W trakcie zatrzymania mężczyźni stawiali czynny opór kopiąc policjantów i grożąc im, a przy tym znieważając ich. Obydwaj mężczyźni spędzili 48 godzin w policyjnym areszcie, a w dniu wczorajszym usłyszeli zarzuty pobicia za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz zarzuty przestępstwa znieważenia funkcjonariuszy Policji i naruszenia ich nietykalności cielesnej. W trakcie przesłuchania sprawcy przyznali się do stawianych popełnienia czynów i wyrazili skruchę dobrowolnie poddając się karze.

Natomiast 16 października 2018 roku około godziny 23:30 dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów przy ulicy Bocheńskiej w Niepołomicach. Jak wstępnie ustalono młody mężczyzna po uprzednim wybiciu szyby kamieniem wszedł do wnętrza sklepu skąd dokonał kradzieży papierosów o łącznej wartości około 1500 zł. Na miejsce skierowane zostały patrole policji celem ujęcia sprawcy. Tuż po północy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli 17-latka mieszkańca gminy Niepołomice, który odpowiadał rysopisowi sprawcy, a przy tym miał poranione ręce, co świadczyło o tym że brał udział we włamaniu. Został on zatrzymany, opatrzony przez załogę pogotowia ratunkowego, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu. W dniu wczorajszym młodemu włamywaczowi został przedstawiony zarzut z art. 279 kodeksu karnego. Przyznał się do winy. Grozi mu do 10 lat więzienia.


KPP Wieliczka
   

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią