. carrefour

cotton
Opublikowano: 2018-10-20

Niepołomice. Pobicie oraz kradzież papierosów o wartości 1500 zł.W dniu 14 października 2018 roku dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach późnym popołudniem otrzymał telefoniczne zgłoszenie od obywatela Ukrainy, iż na terenie mieszkania w Niepołomicach, które wynajmuje swoim pracownikom doszło do awantury.


Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny na miejsce interwencji skierował załogę patrolowo – interwencyjną. Przybyli na miejsce policjanci zastali zgłaszającego, który na twarzy posiadał liczne ślady pobicia. Poszkodowany był bardzo zdenerwowany. Z jego relacji wynikało, iż w jednym z pokoi, który wynajmuje swoim dwóm pracownikom doszło do libacji alkoholowej co było niezgodne z regulaminem obiektu, a gdy lokatorom zwrócił uwagę to całą agresję skierowali w jego stronę zaczynając go bić. Poszkodowany wskazał obydwu sprawców którymi okazali się 29-letni obywatel Ukrainy i 45-letnigo obywatel Mołdawii, którzy znajdowali się pod silnym działaniem alkoholu. W trakcie zatrzymania mężczyźni stawiali czynny opór kopiąc policjantów i grożąc im, a przy tym znieważając ich. Obydwaj mężczyźni spędzili 48 godzin w policyjnym areszcie, a w dniu wczorajszym usłyszeli zarzuty pobicia za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz zarzuty przestępstwa znieważenia funkcjonariuszy Policji i naruszenia ich nietykalności cielesnej. W trakcie przesłuchania sprawcy przyznali się do stawianych popełnienia czynów i wyrazili skruchę dobrowolnie poddając się karze.

Natomiast 16 października 2018 roku około godziny 23:30 dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów przy ulicy Bocheńskiej w Niepołomicach. Jak wstępnie ustalono młody mężczyzna po uprzednim wybiciu szyby kamieniem wszedł do wnętrza sklepu skąd dokonał kradzieży papierosów o łącznej wartości około 1500 zł. Na miejsce skierowane zostały patrole policji celem ujęcia sprawcy. Tuż po północy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli 17-latka mieszkańca gminy Niepołomice, który odpowiadał rysopisowi sprawcy, a przy tym miał poranione ręce, co świadczyło o tym że brał udział we włamaniu. Został on zatrzymany, opatrzony przez załogę pogotowia ratunkowego, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu. W dniu wczorajszym młodemu włamywaczowi został przedstawiony zarzut z art. 279 kodeksu karnego. Przyznał się do winy. Grozi mu do 10 lat więzienia.


KPP Wieliczka
   

Spotkania podróżnicze  
Data: 23,25 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy na spotkania podróżnicze ze zdobywcami nagrody ”Kolosy 2018”! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Szkoła podstawowa w Sierczy oraz UKS Lider Siercza zapraszają na prelekcje podróżnicze.
Spotkania podróżnicze
V Gala Sportu Wielickiego  
Data: 7 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 w CER "Solne Miasto" odbędzie się V Gala Sportu Wielickiego, którą poprowadzi Przemysław Babiarz. W programie m.in. pokazy sportowe czy wręczenie wyróżnień.
V Gala Sportu Wielickiego