. carrefour


Opublikowano: 2019-04-08

Niewybuch na terenie żwirowni w Winiarach4 kwietnia br. dyżurny gdowskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Winiary w rejonie żwirowni ujawniono niewybuch.


Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy zabezpieczyli skorodowany pocisk z czasów II Wojny Światowej. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów, którym został przekazany niewybuch.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia absolutnie nie należy go dotykać. Jakakolwiek próba przeniesienia czy wyrzucenia może doprowadzić do wybuchu. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić służby ratunkowe.

Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, który w bezpiecznym miejscu zdetonuje pocisk.

KPP Wieliczka   

Bezpieczne Wakacje 2019  
Data: 23 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka / Grabówki

Park Linowy Xtreme Park oraz Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe BEZPIECZNE WAKACJE.
Bezpieczne Wakacje 2019
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych