. carrefour

cotton
Opublikowano: 2019-04-08

Niewybuch na terenie żwirowni w Winiarach4 kwietnia br. dyżurny gdowskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Winiary w rejonie żwirowni ujawniono niewybuch.


Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy zabezpieczyli skorodowany pocisk z czasów II Wojny Światowej. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów, którym został przekazany niewybuch.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia absolutnie nie należy go dotykać. Jakakolwiek próba przeniesienia czy wyrzucenia może doprowadzić do wybuchu. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić służby ratunkowe.

Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, który w bezpiecznym miejscu zdetonuje pocisk.

KPP Wieliczka   

Spotkania podróżnicze  
Data: 23,25 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Zapraszamy na spotkania podróżnicze ze zdobywcami nagrody ”Kolosy 2018”! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Szkoła podstawowa w Sierczy oraz UKS Lider Siercza zapraszają na prelekcje podróżnicze.
Spotkania podróżnicze
V Gala Sportu Wielickiego  
Data: 7 kwietnia 2019
Lokalizacja: Wieliczka

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 w CER "Solne Miasto" odbędzie się V Gala Sportu Wielickiego, którą poprowadzi Przemysław Babiarz. W programie m.in. pokazy sportowe czy wręczenie wyróżnień.
V Gala Sportu Wielickiego