.

partnerrtv

intermarche


Opublikowano: 2018-01-16

„Nikt nie jest byle jaki” – spotkanie z ojcem Leonem Knabitem i wspólne kolędowanie z seniorami z Rybitw12 stycznia w Sali na poddaszu odbyło się niezwykłe spotkanie z osobą, która swoim wewnętrznym ciepłem i doświadczenie życiowym sprawia że inaczej patrzymy na świat. Gościem biblioteki był ojciec Leon Knabit.


Nowy rok to nowe wyzwania, czas przemyśleń, postanowień i nowych znajomości. W piątkowe popołudnie biblioteczna sala na poddaszu zapełniła się wielickimi seniorami i seniorkami, a to wszystko za sprawą gości jakich zaprosiliśmy na ten wyjątkowy wieczór. Dziękujemy za obecność i ciepłe słowa na nowy 2018 rok burmistrzowi do spraw społecznych Rafałowi Ślęczce.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego, ale jakże przejmującego występu pani Małgorzaty Lesiewicz – Przybył, która przyjechała do nas wraz z grupą wokalną seniorów z Rybitw RETRO. Następnie nasz gość ojciec Leon Knabit - benedyktyn z Tyńca przekazał wiele cennych rad i motywacji na nowy rok. Podczas rozmowy wieliccy seniorzy dowiedzieli się jak czerpać radość z życia w wieku 60+, nie tracić ducha i spełniać swoje marzenia. Nie ważne jak wygląda nasze ciało, ważne by stan umysłu pozostał ciągle młody. Natomiast w najnowszej swojej książce pt. „Jesteś powołany i stworzony do szczęścia” benedyktyn pokazuje, że szkoda czasu na narzekanie, skoro tyle dobra Cię czeka. Ojciec Leon opowiedział również o swoim dzieciństwie, jak w trudnych czasach bytowych można było cieszyć się z tego co się posiadało i dzielić się tym z innymi.

Mamy nadzieję, że ojciec Leona odwiedzi jeszcze wielicką książnicę. Po spotkaniu seniorzy z Rybitw dali piękny koncert kolęd, który zachwycił wszystkich obecnych, również ojca Leona.
Piątkowe spotkanie było kolejnym z cyklu „Senior dla seniora”. Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność i włączenie się do wspólnego kolędowania.

Autor: DK
   
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych  
Data: 25.II - 04.II 2018
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz Starosta Wielicki zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie m.in. koncert zespołu "FORTECA" czy Rodzinny Bieg Pamięci "Tropem Wilczym". Szczegóły obchodów znajdują się na plakacie poniżej.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Bieg ku pamięci „Żołnierzy Wyklętych”  
Data: 4 marca 2018
Lokalizacja: Wieliczka

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, a 4 marca 2018 roku odbędzie się z tej okazji szósta ogólnopolska edycja Biegu „Tropem Wilczym”. Tym wydarzeniem chcemy oddać hołd i upamiętnić „Żołnierzy Wyklętych” działających w podziemiu antykomunistycznym i antysowieckim w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Bieg ku pamięci „Żołnierzy Wyklętych”