.
wse

wse


Opublikowano: 2018-08-29

Nowa publikacja - „Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Wieliczka”Podczas Gminnych Dożynek przeprowadzona zostanie zbiórka charytatywna na rzecz Wojtka z Pawlikowic. W ramach tej akcji będzie można nabyć naszą najnowszą publikację pt. „Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Wieliczka”.


W blisko 150-stronicowej książce przedstawione zostały wszystkie Koła Gospodyń działające na terenie naszej Gminy. Zawiera ona fotorelacje i opisy projektów realizowanych we współpracy z Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Ale to nie wszystko. Dzięki naszej publikacji dowiecie się, jak zmieniały się losy tych kobiecych organizacji na przestrzeni lat. Spora jej część poświęcona jest bowiem historii; znajdziecie tutaj dokumenty i zdjęcia pochodzące z rodzinnych albumów naszych gospodyń.

„Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Wieliczka” to swoiste podziękowanie dla bogatej działalności Pań skupionych wokół 19 Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie naszej Gminy, a także pamiątka i obowiązkowa lektura dla wszystkich, którym bliskie są sprawy naszej lokalnej społeczności.

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/
   

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek