.


leroy merlin

festiwal


kabaret

Opublikowano: 2013-08-29

O argentyńskim tangu i Polakach w Poniedziałkowym Klubie Seniora


26 sierpnia wieliccy seniorzy wysłuchali prezentacji multimedialnej „Argentyna - ojczyzna papieża Franciszka, tanga i Polaków” zaprezentowanej przez Katarzynę Wydrę ze Stowarzyszenia Historyków Sztuki w KrakowieNa początku spotkania Pani Katarzyna opowiedziała o położeniu geograficznym, klimacie, ludziach i zwyczajach mieszkających tam ludzi. Zabrała nas w krajoznawczą wędrówkę od Przylądka Horn, poprzez pasmo gór Andów do Ziemi Ognistej. Na licznie przygotowanych zdjęciach pokazała najciekawsze turystycznie miejsca, parki narodowe, jeziora, wodospady, imponujące szczyty górskie, monumentalne lodowce, miasteczka i pingwiny. Pokazała miejsca związane z papieżem Franciszkiem oraz opowiedziała o Buenos Aires – stolicy tanga. W drugiej części spotkania przybliżyła losy argentyńskiej Polonii i opowiedziała o związkach Argentyny z Polską.


.......  Na zakończenie pokazała i opowiedziała o tradycyjnym argentyńskim napoju jakim jest yerba mate - rodzaju herbaty, którą pije się przez metalową rurkę z małych, drewnianych kubeczków.

Za tydzień 2 września zapraszamy do Solnego Miasta na wykład Krzysztofa Olszewskiego pt. „Chrześcijaństwo w Japonii”
Zapraszamy!

[Biblioteka w Wieliczce -MŚ]
 

Bałkany w Poniedziałkowym Klubie Seniora

 

7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki