. carrefour


Opublikowano: 2013-08-29

O argentyńskim tangu i Polakach w Poniedziałkowym Klubie Seniora


26 sierpnia wieliccy seniorzy wysłuchali prezentacji multimedialnej „Argentyna - ojczyzna papieża Franciszka, tanga i Polaków” zaprezentowanej przez Katarzynę Wydrę ze Stowarzyszenia Historyków Sztuki w KrakowieNa początku spotkania Pani Katarzyna opowiedziała o położeniu geograficznym, klimacie, ludziach i zwyczajach mieszkających tam ludzi. Zabrała nas w krajoznawczą wędrówkę od Przylądka Horn, poprzez pasmo gór Andów do Ziemi Ognistej. Na licznie przygotowanych zdjęciach pokazała najciekawsze turystycznie miejsca, parki narodowe, jeziora, wodospady, imponujące szczyty górskie, monumentalne lodowce, miasteczka i pingwiny. Pokazała miejsca związane z papieżem Franciszkiem oraz opowiedziała o Buenos Aires – stolicy tanga. W drugiej części spotkania przybliżyła losy argentyńskiej Polonii i opowiedziała o związkach Argentyny z Polską.


.......  Na zakończenie pokazała i opowiedziała o tradycyjnym argentyńskim napoju jakim jest yerba mate - rodzaju herbaty, którą pije się przez metalową rurkę z małych, drewnianych kubeczków.

Za tydzień 2 września zapraszamy do Solnego Miasta na wykład Krzysztofa Olszewskiego pt. „Chrześcijaństwo w Japonii”
Zapraszamy!

[Biblioteka w Wieliczce -MŚ]
 

Bałkany w Poniedziałkowym Klubie Seniora

 

IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych
9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando