.
Opublikowano: 2013-08-29

O argentyńskim tangu i Polakach w Poniedziałkowym Klubie Seniora


26 sierpnia wieliccy seniorzy wysłuchali prezentacji multimedialnej „Argentyna - ojczyzna papieża Franciszka, tanga i Polaków” zaprezentowanej przez Katarzynę Wydrę ze Stowarzyszenia Historyków Sztuki w KrakowieNa początku spotkania Pani Katarzyna opowiedziała o położeniu geograficznym, klimacie, ludziach i zwyczajach mieszkających tam ludzi. Zabrała nas w krajoznawczą wędrówkę od Przylądka Horn, poprzez pasmo gór Andów do Ziemi Ognistej. Na licznie przygotowanych zdjęciach pokazała najciekawsze turystycznie miejsca, parki narodowe, jeziora, wodospady, imponujące szczyty górskie, monumentalne lodowce, miasteczka i pingwiny. Pokazała miejsca związane z papieżem Franciszkiem oraz opowiedziała o Buenos Aires – stolicy tanga. W drugiej części spotkania przybliżyła losy argentyńskiej Polonii i opowiedziała o związkach Argentyny z Polską.


.......  Na zakończenie pokazała i opowiedziała o tradycyjnym argentyńskim napoju jakim jest yerba mate - rodzaju herbaty, którą pije się przez metalową rurkę z małych, drewnianych kubeczków.

Za tydzień 2 września zapraszamy do Solnego Miasta na wykład Krzysztofa Olszewskiego pt. „Chrześcijaństwo w Japonii”
Zapraszamy!

[Biblioteka w Wieliczce -MŚ]
 

Bałkany w Poniedziałkowym Klubie Seniora

 

Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce
Festiwal Muzyki Organowej i...  
Data: 18 sierpnia 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na trzecią odsłonę Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce, podczas której rozbrzmią utwory z repertuaru J. S. Bacha, H. Purcella i innych kompozytorów.
Festiwal Muzyki Organowej i...