. carrefour


Opublikowano: 2011-04-08

Obchody I rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem


Już w najbliższą niedzielę 10 kwietnia zarówno w Wieliczce jak i Biskupicach oraz Niepołomicach odbędą się obchody pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej. W Wieliczce o godzinie 10:00 w kościele św. Klemensa zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich ofiar katastrofy.

Zaraz po zakończeniu mszy zostaną zapalone znicze pod Krzyżem Katyńskim przy Pomniku Niepodległości. Tego samego dnia w Niepołomicach o godzinie 13:00 w kościele pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników odbędzie się uroczysta msza święta po której o godzinie 14:00 nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy tego tragicznego wydarzenia. Również w gminie Biskupice, a dokładnie w Łazanach o godz. 14.00 w Kościele Parafialnym pw. Znalezienia Krzyża Świętego zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji ofiar katastrofy. Tuż po mszy świętej na cmentarzu zostanie poświęcony krzyż oraz ziemia która została przywieziona z miejsca katastrofy prezydenckiego samolotu.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych
9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando