.
Opublikowano: 2011-04-08

Obchody I rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem


Już w najbliższą niedzielę 10 kwietnia zarówno w Wieliczce jak i Biskupicach oraz Niepołomicach odbędą się obchody pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej. W Wieliczce o godzinie 10:00 w kościele św. Klemensa zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich ofiar katastrofy.

Zaraz po zakończeniu mszy zostaną zapalone znicze pod Krzyżem Katyńskim przy Pomniku Niepodległości. Tego samego dnia w Niepołomicach o godzinie 13:00 w kościele pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników odbędzie się uroczysta msza święta po której o godzinie 14:00 nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy tego tragicznego wydarzenia. Również w gminie Biskupice, a dokładnie w Łazanach o godz. 14.00 w Kościele Parafialnym pw. Znalezienia Krzyża Świętego zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji ofiar katastrofy. Tuż po mszy świętej na cmentarzu zostanie poświęcony krzyż oraz ziemia która została przywieziona z miejsca katastrofy prezydenckiego samolotu.
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce
Festiwal Muzyki Organowej i...  
Data: 18 sierpnia 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Serdecznie zapraszamy na trzecią odsłonę Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wieliczce, podczas której rozbrzmią utwory z repertuaru J. S. Bacha, H. Purcella i innych kompozytorów.
Festiwal Muzyki Organowej i...