.
Opublikowano: 2010-01-25

Od czerwca rusza nowa linia komunikacyjna Niepołomic?


Już w tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na obsługę komunikacyjną Niepołomice – Kraków oraz pomiędzy Krakowem, a niepołomickimi wioskami. Oprócz tego ma zostać ogłoszony inny przetarg, który wyłoni zwycięzcę na budowę na terenie miasta oraz sołectw wiat przystankowych. 

Przetarg na kompleksową obsługę komunikacyjną gminy Niepołomice z Krakowem jest wynikiem, braku porozumienia między władzami Niepołomic , a krakowskim ZIKiT’em o czym informowaliśmy naszych czytelników w wiadomości z 1 stycznia.

Nowe autobusy oraz busy, które planowo mają rozpocząć przewóz osób od 1 czerwca według zapowiedzi mają być charakterystycznie oraz jednolicie oznakowane, aby na pierwszy rzut oka było wiadomo, że jest to pojazd należący do niepołomickiej komunikacji.

Dodatkowo na terenie miasta oraz sołectw mają powstać nowe, specjalnie zaprojektowane wiaty przystankowe. Wiaty te będą swoim wyglądem przypominały tą która obecnie znajduje się w miejscowości Podłęże. Będą one drewniane, zadaszone jednak wokół nich zabraknie szyb, gdyż te z powodu chuligańskich wybryków nie cieszą się zbyt długa żywotnością. Zamiast tego, na wiosnę wiaty mają zostać otoczoną zielenią – będzie to swoistego rodzaju naturalna ochrona osób czekających na przystanku przed chociażby wiatrem.
 Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce