. carrefour


Opublikowano: 2019-06-04

Od poniedziałku 10 czerwca ruch wahadłowy na drodze z Wieliczki do Niepołomic. Utrudnienia potrwają rok.W związku z realizacją zadania „Budowa węzła drogowego pn. Niepołomice w ciągu autostrady A4” czekają nas spore utrudnienia na około 400 metrowym odcinku drogi pomiędzy Wieliczką, a Niepołomicami.


W poniedziałek 10 czerwca, na 400 metrowym odcinku drogi wojewódzkiej 964 w miejscowości Podłęże zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Utrudnienia na drodze z Wieliczki do Niepołomic potrwają rok. Rozważano również całkowite zamknięcie odcinka tej drogi na okres 4 miesięcy, zdecydowano jednak, że wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Jadąc w kierunku Wieliczki wahadło rozpocznie się w okolicach firmy Ren-Trans, natomiast jadąc z Wieliczki w kierunku Niepołomic wahadło będzie na granicy Zakrzowa i Podłęża.   

IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych  
Data: 16 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Zbliża się IX edycja Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festiwal ten odbędzie się już 16 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce.
IX Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych
9. Wielickie Dyktando  
Data: 15 czerwca 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

15 czerwca 2019 roku o godz. 11:00, w sali kinowej Wielickiej Mediateki, rozpoczną się zmagania dziewiątej edycji lokalnego konkursu ortograficznego. W tym roku autorem tekstu będzie dr hab. Mirosława Mycawka.
9. Wielickie Dyktando