.


leroy merlin

festiwal


kabaret

Opublikowano: 2012-11-02

Odblaskowa szkoła po raz kolejny w Staniątkach


Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Staniątkach przystąpiła do akcji „Odblaskowa Szkoła”. Na początku każdego roku szkolnego, bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły, jest zadaniem priorytetowym zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców.

W związku z tym, również w tym roku, zaplanowano w staniąteckiej szkole m.in.: wyposażenie wszystkich uczniów w odblaskowe kamizelki i elementy odblaskowe, konkursy na temat bezpieczeństwa na drodze, spotkania z policją, osobami odpowiedzialnymi za nasze bezpieczeństwo i wiele, wiele innych akcji. Od pierwszych dni września przypominamy wszystkim o konieczności systematycznego noszenia kamizelek odblaskowych i innych odblaskowych elementów, po to, by być lepiej widocznym w pochmurne, jesienne dni.

W Szkole Podstawowej w Staniątkach już od pierwszego dzwonka pełną parą ruszyły działania związane z przystąpieniem szkoły do kolejnej edycji Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła".Jednym z nich było spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III, z dzielnicowym Zbigniewem Dyjachem. Rozmawiał on z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania się na drodze i konieczności noszenia elementów odblaskowych przez uczniów. Na tym samym spotkaniu uczniowie mogli wysłuchać rad pana Roberta Spyrczynskiego, ze Stowarzyszenia na Rzecz Praw Pieszych w Krakowie. Zwrócił on szczególną uwagę na konieczność noszenia przez wszystkie dzieci i młodzież do 15 roku życia elementów odblaskowych. Na koniec spotkania na uczniów czekała miła niespodzianka – każdy z nich otrzymał odblaskową opaskę na rękę.


Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego to okres szczególny. W tym czasie bardzo dużą uwagę poświęca się bezpiecznej drodze uczniów do szkoły. Tak jest również w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Staniątkach, która po raz kolejny przystąpiła do małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, z oddziałów przedszkolnych i klas I - III, mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia radiowozu policyjnego „od środka”, podczas spotkania na temat bezpieczeństwa na drodze. Spotkanie poprowadziła starszy sierżant Magdalena Chwastek z Zespołu d.s. Nieletnich z Komendy Powiatowej w Wieliczce. Przypomniała ona uczniom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i konieczność noszenia przez wszystkie dzieci kamizelek odblaskowych, bądź innych elementów odblaskowych.


Jednym z działań podjętych przez Szkołę Podstawową w Staniątkach, w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”, był turniej wiedzy o bezpiecznej drodze do szkoły. Uczniowie klas IV – VI już wcześniej wytypowali przedstawicieli swych grup, którzy wzięli udział w turnieju. Ci ostatni musieli wykazać się wiedzą z zakresu zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, znajomością znaków drogowych oraz podstaw udzielania pierwszej pomocy i odpowiedzieć na kilka pytań. Również osoby, które kibicowały rywalizującym grupom, miały szansę wykazać się swą wiedzą i zdobyć za prawidłową odpowiedź słodką niespodziankę. Po wyrównanej rywalizacji, konieczna okazała się dogrywka, po której to wyłoniona została zwycięska grupa z klasy V. Każdy z uczestników turnieju otrzymał z rąk Pani Dyrektor dyplom i słodką niespodziankę, zdobywcy I miejsca – nagrody.
Na wszystkich uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka – kolorowe odblaski, które zakupiliśmy z pieniędzy uzyskanych w czasie zbiórki surowców wtórnych.


Agnieszka Śledziowska

 
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań  
Data: 29 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Ostatni domowy mecz fazy zasadniczej już w najbliższą sobotę, czyli w wyjątkowy, dzień – 29 lutego.
7R Solna Wieliczka vs ENEA Energetyk Poznań
Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki