.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2015-09-29

”Odblaskowe Sprzątanie Świata 2015”


Uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi szkoły podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim , jak co roku, przyłączyli się do akcji Sprzątania Świata – Polska. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Wyprawa - poprawa”.

 
W ramach tej akcji w czwartek 17 września 2015 r. piątoklasiści, wyposażeni w odblaskowe kamizelki, udali się na rowerową wycieczkę do Puszczy Niepołomickiej, gdzie dokonali monitoringu stanu środowiska. Ku ogólnej radości, nie stwierdzono występowania dzikich wysypisk, a jeszcze kilka lat temu ich istnienie było normą. Pojedynczych śmieci też właściwie nie było widać. Cieszy taki stan rzeczy, gdyż Puszcza Niepołomicka jest naszym przyrodniczym skarbem, a dbałość o skarb dobrze świadczy o gospodarzach tego terenu. W piątek 18 września, na sali gimnastycznej, odbył się krótki apel, na którym członkowie koła przyrodniczego przedstawili historię i ideę akcji Sprzątania Świata. Została również ogłoszona całoroczna zbiórka plastikowych zakrętek, które następnie są przekazywane do Fundacji na Rzecz Chorych na Stwardnienie Rozsiane „Ostoja” w Woli Batorskiej. Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli wyruszyli sprzątać teren wokół szkoły i gimnazjum. Zrobili to bardzo dokładnie, zajrzeli w każdy kąt i efektem takiej pracy było kilka worków drobnych śmieci. Włączenie się do akcji uświadomiło uczestnikom, że każdy jest odpowiedzialny za stan środowiska i że prostymi gestami może o nie zadbać.

Anita Gajewska

Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem  
Data: 7 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Wraz z początkiem 2020 roku powracamy z cyklem LITERACKIE WIDNOKRĘGI.
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem