.
Opublikowano: 2013-11-26

Odprawa Prezesów i Naczelników OSP powiatu wielickiego


W dniu 23.11.2013 r w sali konferencyjnej remizy OSP Niepołomice odbyła się odprawa Prezesów i Naczelników OSP powiatu wielickiego z Komendantem Powiatowym PSP w Wieliczce panem mł. bryg. mgr Aleksandrem Starowiczem.Odprawa OSP w Niepołomicach / fot. PSP Wieliczka

Wyznaczeni przez Komendanta oficerowie zreferowali zagadnienia dotyczące między innymi przejmowania kierowania działaniami ratowniczymi, zmian w przepisach dotyczących uprawnień do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi, konserwacji sprzętu ochrony dróg oddechowych, szkolenia członków OSP, bieżących spraw operacyjnych dotyczących współpracy KP PSP Wieliczka z OSP z terenu powiatu wielickiego. Przedstawiono również prezentacje na temat nowego czynnika chemicznego stosowanego w układach klimatyzacji oraz omówiono taktykę działania podczas zdarzeń z jego wystąpieniem.


.......  Zwrócono również uwagę na zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla, omawiając przy tej okazji obsługę urządzeń wykrywczo-pomiarowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Bieżące sprawy statutowe oraz przepisy dotyczące certyfikacji używanych pojazdów pożarniczych, omówił Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP dh Władysław Kucharski.

W Wieliczce samochód uderzył w busa - 7 osób w szpitalu

 

Na zakończenie Komendant Powiatowy PSP w Wieliczce mł. bryg. Aleksander Starowicz podsumował współprace z jednostkami OSP z terenu powiatu wielickiego i podziękował druhom za wspólne działania.
Odprawa Prezesów i Naczelników OSP powiatu wielickiego - zobacz zdjęcia

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek