.
Opublikowano: 2010-05-12

Odrolnienie Wieliczki – jest decyzja sądu i jest protest


Po kolejnej negatywnej odpowiedzi Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącej odrolnienia około 1,300 ha wielickich gruntów rolnych, która dotarła do Wieliczki zaraz na początku tego roku, władze naszego miasta zdecydowały się skierować sprawę do sądu...

I tak też się stało, burmistrz Wieliczki Artur Kozioł na początku lutego bieżącego roku skierował sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Skarga do WSA trafiła za pośrednictwem ministra rolnictwa. Pod koniec kwietnia bieżącego roku już podczas pierwszej rozprawy dotyczącej wielickiej skargi, sąd podjął decyzję na korzyść Wieliczki. Mianowicie wszystkie trzy wnioski dotyczące przekwalifikowania gruntów na nierolnicze jakie nasze miasto złożyło do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o łącznej powierzchni ponad 1,300 ha mają być jeszcze raz w owym ministerstwie rozpatrzone. Na rozprawie sądowej był obecny burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z Józefem Lassotą – pełnomocnikiem ds. inwestycji.

Władze Wieliczki przygotowały również pismo kierowane do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska wraz z załącznikiem którym jest podpisany przez 3254 mieszkańców z 29 sołectw naszej gminy protest przeciwko odmownej decyzji Ministra Rolnictwa w sprawie złożonego przez Wieliczkę wniosku o odrolnienie gruntów II oraz III klasy. Przygotowaniem dokumentów związanych z protestem zajmował się Henryk Gawor – zastępca burmistrza.

Wieliczka złożyła wniosek o odrolnienie prawie 1,3 tys. hektarów.
Około 636 hektarów które miały zostać odrolnione znajduje się w okolicach Pawlikowic, Rożnowej, Lednicy Górnej, Pawlikowic, Zabawie, Sułkowie, Czarnochowicach, Śledziejowicach oraz Sierczy.
390 hektarów to grunty położone na południu naszej gminy – Dobranowice, Janówka, Golkowice.
237 hektarów z północy gminy: Grabie, Brzegi oraz pewne obszary Węgrzc Wielkich czy Kokotowa.


Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Kabaret Smile w Wieliczce  
Data: 15 września 2019 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Tego jeszcze nie było! Już dzisiaj zapraszamy na wielki finał tegorocznej edycji projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY.
Kabaret Smile w Wieliczce