.
Opublikowano: 2012-02-01

Ofiary mrozów w powiecie wielickim i śmierć w pożarze


Podczas minionego weekendu znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn. Wstępnie policja przyjęła, że przyczyną zgonów było wychłodzenie. W piątek /27.01.12r./ około godz. 8:00 w Woli Zabierzowskiej znaleziono przed wejściem do domu 55-letniego mężczyzna

Wiadomo, że mieszkał sam. W Niedzielę /29.01.12r./ około godz. 16:05 w Sygneczowie na skrzyżowaniu dróg relacji Wieliczka – Zbydniów z drogą dojazdową do prywatnej posesji, znaleziono zwłoki 65-letniego mężczyzny. Nie wykluczone, że mężczyzna wracał do domu. Był mieszkańcem Sygneczowa. Zwłoki obu osób zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej. O przyczynach zgonów będzie można mówić po przeprowadzeniu sekcji zwłok.

Natomiast w nocy 30 stycznia 2012 roku w Strumianach w trakcie trwania akcji gaśniczej płonącego domu zostały znalezione zwłoki mężczyzny. Wiadomo, że miał 60 lat. Mieszkał na piętrze domu. Na razie nie są znane przyczyny pożaru. Na miejscu pracuje policja oraz biegły z zakresu pożarnictwa.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek