.


leroy merlin


kabaret

Opublikowano: 2020-10-01

Ogłoszono przetarg na budowę nowej Komendy Powiatowej PSP w WieliczceWygląda na to, że po wielu latach starań nowa siedziba Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce w końcu powstanie. W poniedziałek 28 września 2020 r. Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie ogłosiła przetarg na budowę strażnicy KP PSP w Wieliczce wraz z magazynem przeciwpowodziowym.


9 września br. uzyskano pozwolenie na budowę obejmujące zakresem całą tą inwestycje (etap I i II), a 28 września KW PSP w Krakowie ogłosiła przetarg na budowę nowoczesnej siedziby wielickich strażaków. Natomiast dziś w Starostwie Powiatowym w Wieliczce odbył się briefing prasowy dotyczący tej inwestycji. W spotkaniu wzięli udział m.in. parlamentarzyści – Rafał Bochenek, Urszula Rusecka, wojewoda małopolski, starosta wielicki, komendant wojewódzki PSP - st. bryg. Piotr Filipek wraz z zastępcą – st. kpt. Przemysławem Przęczkiem oraz komendant powiatowy PSP - mł. bryg. Leszek Kasiński.

Nowy obiekt, tak długo wyczekiwany zwłaszcza przez wielickich strażaków PSP, którzy od wielu lat muszą pracować w obiekcie, a raczej w ruinie, powstanie w okolicy skrzyżowania drogi krajowej 94 i ul. Powstania Styczniowego.

Powierzchnia użytkowa nowej siedziby PSP w Wieliczce to 2199m2. Część garażowa która będzie zawierała 6 podwójnych boksów będzie miała ponad 640m2. Oprócz tego swoje miejsce znajdzie tam również część warsztatowa, stacja serwisowa aparatów ochrony układu oddechowego i myjnia.

W drugiej części budynku będą znajdowały się biura, pomieszczenia szkoleniowe jak i socjalne. Strażacy będą też mieli do dyspozycji własną siłownie i ściankę wspinaczkową.

Biorąc pod uwagę specyficzne ukształtowanie terenu, architekci zaprojektowali niestandardowy plac manewrowy. Jednak dzięki temu znalazło się miejsce na magazyny – m.in. przeciwpowodziowy oraz obrony cywilnej. Projekt uwzględnił również salę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Dach tej nowoczesnej siedziby będzie pokryty panelami fotowoltaicznymi, a pod placem manewrowym znaleziono miejsce na zbiornik do przechwytywania wody deszczowej celem jej wykorzystania na potrzeby strażaków.

Koszt tej inwestycji to 22 mln zł. Fundusze na budowę przekazał powiat wielicki (4 mln zł), reszta to dofinansowanie rządu. Termin składania ofert przetargowych wyznaczono na 20 października br. Planowo budowa nowej siedziby KP PSP Wieliczka ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, a oddana do użytku w 2024 r.


Ogłoszono przetarg na budowę nowej Komendy Powiatowej PSP w Wieliczce - zobacz zdjęcia   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek