.
Opublikowano: 2013-10-02

Ognisko integracyjne w Klubie Aktywnego Seniora


20 września z inicjatywy Poniedziałkowego Klubu Seniora, działającego przy wielickiej bibliotece odbyło się ognisko integracyjne, w którym wzięło udział 20 osób.fot. PiMBP Wieliczka

Koniec września, piękna słoneczna pogoda, wszystko to sprawiło, że wieliccy seniorzy postanowili spotkać się na ognisku integracyjnym, które zaplanowano w malowniczo położonej miejscowości - Wrząsowice. Ogniskowej integracji towarzyszyły rozmowy, wspólny śpiew znanych melodii biesiadnych, konkursy oraz obowiązkowo pieczenie kiełbaski. Dodatkową atrakcją miejsca była niewątpliwie bliskość stadniny koni, które można było podziwiać i pogłaskać.


.......  Wesołe nastroje uczestników, mile spędzone chwile przy ognisku, spowodowały, że seniorzy wyrazili chęć udziału w kolejnych tego typu spotkaniach. Zatem główna idea spotkania integracyjnego została spełniona.

[Biblioteka w Wieliczce - KBM]
 

Radosne świętowanie z Filią biblioteczną w Zabawie

 

Letnie koncerty górniczej orkiestry  
Data: 6, 13, 20 i 27 lipca
Lokalizacja: Wieliczka

Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” nikomu przedstawiać nie trzeba. Zespół działający nieprzerwanie od roku 1830 zachwyca nie tylko muzyką marszową, ale też własnymi aranżacjami przebojów rock i pop. Letnie koncerty w plenerze to już tradycja – górnicza orkiestra zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o godz. 11.00 do Parku św. Kingi. Wstęp wolny.
Letnie koncerty górniczej orkiestry
Gala operetkowa 125 m pod ziemią  
Data: 28 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Kopalnia Soli „Wieliczka”

Zapraszamy do komory Warszawa na niepowtarzalny koncert. 28 lipca artyści zabiorą publiczność w pełną emocji muzyczną podróż „Od Wiednia do Budapesztu”. W repertuarze fragmenty m.in. „Zemsty Nietoperza”, „Perły Tokaju”, „Barona Cygańskiego” oraz „Księżniczki Czardasza”.
Gala operetkowa 125 m pod ziemią