.
Opublikowano: 2010-04-28

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Gdowie


W piątek 23 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje po raz pierwszy odbyły się w Gimnazjum im. Św. Brata Alberta w Gdowie.


Do eliminacji przystąpili uczniowie jedenastu szkół podstawowych oraz sześciu szkół gimnazjalnych z terenu powiatu wielickiego. Każda szkoła reprezentowana była przez trzech uczniów oraz opiekuna. W tegorocznej edycji udział wzięło 51 uczniów. Eliminacje obejmowały test teoretyczny z wiedzy z zakresu bezpieczeństwa o ruchu drogowym oraz jazdę sprawnościową rowerem po torze przeszkód.

Pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie Gimnazjum z Gdowa. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum z Zabierzowa Bocheńskiego. Trzecie miejsce uzyskała drużyna z Gimnazjum z Niepołomic.


Indywidualnie najlepszym był Mateusz Gumułka – uczeń Gimnazjum w Gdowie. Warto nadmienić, iż uczeń ten już po raz drugi z rzędu uzyskał najlepsze wyniki. Drugi był Gerard Wnęka z Gimnazjum w Zabierzowie Bocheńskim. Trzecie miejsce zajął Paweł Marzec z Gimnazjum w Woli Batorskiej.

Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsze wyniki uzyskał Wojciech Drabik – uczeń Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. Na drugim miejscu uplasował się uczeń Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim – Maciej Łysek. Trzecie miejsce zajął Norbert Mietła z Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim.


 

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat wielicki w eliminacjach wojewódzkich w dniach 6.05.2010r. oraz 7.05.2010r. w Skawinie.

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci pucharów, aparatów cyfrowych, miniwież, odtwarzaczy mp4, piłek do gier zespołowych zostały ufundowane przez Starostę Wielickiego Jacka Juszkiewicza, Burmistrza MiG Wieliczka Artura Kozioła, Burmistrza MiG Niepołomice Romana Ptaka oraz Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa. Firma prywatna przekazała na ręce komitetu organizacyjnego dwa rowery oraz słodki poczęstunek dla każdego uczestnika eliminacji. Dodatkowo Wójt Zbigniew Wojas zapewnił gorący posiłek dla zawodników i opiekunów.

Nagrody wręczali wicestarosta Mirosław Mrozowski, wójt Zbigniew Wojas, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce nadkom. Piotr Krzewski oraz dyrektor gimnazjum Jan Zawała. Nad prawidłową organizacją i przebiegiem turnieju czuwało 5 policjantów oraz dwóch pracowników Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Opiekę medyczną zapewniło dwóch ratowników medycznych z OSP w Gdowie oraz nauczyciel z Gimnazjum w Gdowie posiadający odpowiednie uprawnienia.

Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce składa wyrazy podziękowania fundatorom nagród oraz gospodarzowi Panu Dyrektorowi Gimnazjum Janowi Zawale za udostępnienie budynku oraz terenu przyległego na zorganizowanie i przeprowadzenie eliminacji powiatowych oraz przygotowanie posiłków dla uczestników. 
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek