.
Opublikowano: 2011-04-11

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - zakończony


W piątek 8 kwietnia 2011 r. odbyły się eliminacje powiatowe kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje po raz drugi odbyły się w Gimnazjum im. Św. Brata Alberta w Gdowie. Do eliminacji przystąpili uczniowie dziesięciu szkół podstawowych oraz siedmiu szkół gimnazjalnych z terenu powiatu wielickiego.

Każda szkoła reprezentowana była przez trzech uczniów oraz opiekuna. W tegorocznej edycji udział wzięło 51 uczniów. Eliminacje obejmowały test teoretyczny z wiedzy z zakresu bezpieczeństwa o ruchu drogowym oraz jazdę sprawnościową rowerem po torze przeszkód. Pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie Gimnazjum z Woli Batorskiej. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum z Gdowa. Trzecie miejsce uzyskała drużyna z Gimnazjum z Zabierzowa Bocheńskiego. Indywidualnie najlepszym był Bartosz Ptak – uczeń Gimnazjum w Woli Batorskiej. Drugi był Paweł Marzec także z Gimnazjum w Woli Batorskiej. Trzecie miejsce zajął Rafał Baran z Gimnazjum w Niepołomicach.


Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsze wyniki uzyskał Patryk Zdebski – uczeń Szkoły Podstawowej w Marszowicach. Na drugim miejscu uplasował się uczeń Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim – Norbert Mietła. Trzecie miejsce zajął Bartosz Gawlik z Szkoły Podstawowej w Marszowicach. W kategorii zespołowej najlepsza była Szkoła Podstawowa z Zabierzowa Bocheńskiego, następnie Szkoła Podstawowa z Marszowic. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Gdowa. Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat wielicki w eliminacjach wojewódzkich.

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci pucharów, aparatów cyfrowych, kina domowego, odtwarzaczy mp4 zostały ufundowane przez Starostę Wielickiego Jacka Juszkiewicza, Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa oraz wójta Gminy Biskupice Henryka Gawora. Firma prywatna przekazała na ręce komitetu organizacyjnego słodki poczęstunek dla każdego uczestnika eliminacji. Nagrody wręczali członek zarządu powiatu wielickiego Leszek Pankiewicz, wójt Zbigniew Wojas oraz dyrektor gimnazjum Jan Zawała. Tegoroczne eliminacje zostały wzbogacone o pokaz tresury psa policyjnego, pokaz sprzętu strażackiego oraz policyjnego. Nadto z uczestnikami turnieju przeprowadzona została pogadanka na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nad prawidłową organizacją i przebiegiem turnieju czuwało 7 policjantów oraz dwóch pracowników Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Opiekę medyczną zapewnili ratownicy medyczni z OSP w Gdowie. Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce składa wyrazy podziękowania fundatorom nagród oraz gospodarzowi Panu Dyrektorowi Gimnazjum Janowi Zawale za udostępnienie budynku oraz terenu przyległego na zorganizowanie i przeprowadzenie eliminacji powiatowych oraz przygotowanie posiłków dla uczestników.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
Koncert na 10 głosów  
Data: 21 września 2019
Lokalizacja: Wieliczka

21 września o godz. 19.00 na Rynku Górnym w Wieliczce usłyszymy najsłynniejsze arie i duety z oper i operetek - kompozycje G. Verdiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, G. Rossiniego, J. Straussa, E. Kalmana, F. Lehara oraz wielu innych słynnych twórców w wykonaniu wybitnych artystów scen operowych i operetkowych.
Koncert na 10 głosów