.
Opublikowano: 2015-04-01

Okradał otwarte samochody. Został zatrzymany na gorącym uczynku.


Za kradzież odpowie 45 letni mieszkaniec Niepołomic, który w dniach 27 marca oraz 30 marca 2015 roku w Zabierzowie Bocheńskim i Niepołomicach dokonał kradzieży z niezamkniętych zaparkowanych pojazdów.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Mężczyzna za każdym razem działał w ten sam sposób. Obserwował podjeżdżające i parkujące samochody, zwracał uwagę na te, które kierujący pozostawili niezamknięte. Wykorzystując sytuację kradł z samochodów przede wszystkim portfele z dokumentami, kartami płatniczymi, gotówką. W jednym przypadku mężczyzna ukradł laptop o wartości około 1500 zł. Policjanci odzyskali laptop oraz skradzione dokumenty i karty płatnicze. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.W dniu dzisiejszym tj. 31 marca 2015 roku Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Policjanci sprawdzają czy mężczyzna mógł dopuścić się jeszcze podobnych kradzieży we wcześniejszym okresie.W ustaleniu sprawcy pomógł miejski monitoring. Za przestępstwo kradzieży zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

M.Ch

Kabaret Młodych Panów: To jest chore!  
Data: 26 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

"To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień.
Kabaret Młodych Panów: To jest chore!
V Ogólnopolska Noc Bibliotek  
Data: 5 października 2019
Lokalizacja: Wieliczka

Występ kabaretu AD HOC, strefa HI-TECH, warsztaty z robotyki, walki robotów, możliwość zabawy dronami, laserem, okularami VR czy drukarką 3D to tylko niektóre z atrakcji jakie Wielicka Biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
V Ogólnopolska Noc Bibliotek